Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Zlot klas mundurowych w Żaganiu

Opublikowano: 13  Października  2016

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki mistrzami w pływaniu i wicemistrzami Polski w klasyfikacji generalnej III Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu.

W ogólnopolskich zmaganiach sportowo-obronnych reprezentowali Podkarpacie jako jedyna klasa mundurowa wytypowana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

Na uroczystym apelu kończącym pięciodniowe zmagania 23. klas mundurowych z 16 województw (około 1000 uczniów) oraz kadetów Liceum Wojskowego z Ukrainy - uczniowie stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej odebrali puchary i nagrody rzeczowe za uzyskanie I miejsca w sztafecie pływackiej i II miejsca w klasyfikacji generalnej. Zawody, odbywające się w niezwykle niesprzyjających warunkach atmosferycznych, składały się z serii wymagających zadań: strzelania z broni krótkiej i długiej, rzutu granatem na odległość, marszobiegu oraz sztafety pływackiej. Najbardziej drakońską częścią rywalizacji był ośmiokilometrowy marszobieg, w trakcie którego zawodnicy ewakuowali rannych, przenosili potężne skrzynki z amunicją czy przepychali samochód terenowo-osobowy marki Honker w strugach deszczu i koszmarnym zimnie.

Celem Zlotu było wyłonienie najlepszych klas mundurowych w Polsce, promocja obronności oraz przybliżenie uczniom zawodu żołnierza. W ramach rywalizacji sportowych uczniowie zdobywali umiejętności niezbędne do współdziałania w grupie i pogłębiali wiedzę z zakresu historii i tradycji oręża polskiego, jak również współczesnego wizerunku Wojska Polskiego – co podkreślał na zakończenie Zlotu gen. dyw. Jarosław MIKA, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (11LDKPanc). Dla kadetów przygotowano wiele atrakcyjnych szkoleń i pokazów: jak szybko złożyć broń, udzielić pierwszej pomocy, odeprzeć atak napastnika, ustalić położenie na nieznanym terenie czy przetrwać w lesie. W czasie pokazu działania patrolu saperskiego za pomocą wykrywacza min kadeci sami wykopywali i zabezpieczali potencjalnie niebezpieczne materiały wybuchowe. Uczniowie zapoznali się również z historią Czarnej Dywizji (11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej) oraz uczestniczyli w manewrach i prezentacji sprzętu bojowego, m.in. czołgów Leopard 2A4 i 2A5. Nie zabrakło również wydarzeń kulturalnych i towarzyskich, podczas których uczestnicy Zlotu reprezentowali swoje szkoły oraz nawiązywali kontakty drużynami z całej Polski.

Zwycięzcy Zlotu zostali uhonorowani pamiątkowymi ryngrafami ufundowanymi przez Podsekretarza Stanu w MON prof. Wojciecha FAŁKOWSKIEGO. Sukces uczniów ze Stalowej Woli pod opieką merytoryczną mjr. Krzysztofa SZYKUŁY, nauczycieli pływania: Dariusza BAŃKI i Artura JAREMA oraz pod opieką wychowawczą Moniki FIL jest piękną wizytówką naszego miasta, powiatu i Podkarpacia.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~213
Cześć..

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki płacić rachunki dzisiaj? Jestem John prywatny i legistilate pożyczki pożyczkodawcy, dajemy wszystkie rodzaje kredytów dla ludzi takich jak kredyt samochodowy, Business Loan, Student Loan, świąteczne pożyczki e.t.c OK.

Tak więc, jeśli podkreślone pożyczki pilnie dziś pragnę was email (mikegofeloanoffer@gmail.com), tak i na dole jest nasza firma pożyczki formularz zgłoszeniowy poniżej wypełnienia i powrót ok.

Pełne imię i nazwisko:
Kraj:
Federalny stan:
Seks:
starsze:
Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Cel, powód:
Miesięczny przychód:
Telefon:

Wypełnić i odesłać więc możemy kontynuować.
Dziękuję Ci bardzo
Pan Gofe
Dodano: 25  Października  2016  03:52:29
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe