Zaloguj się !

Dzień Hiszpański w ZSP nr 2

Opublikowano: 4  Października  2016

28 maja 2016 r. 16 osobowa grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, pod opieką dwóch nauczycieli, wyjechała na trzytygodniową praktykę zawodową do miejscowości Ubeda w Hiszpanii. Wyjazdy organizowane są w szkole w ramach realizowanego projektu pod nazwą „Praktyki zawodowe - szansą na lepsze jutro” z programu ERASMUS+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Praktyki odbywały się w firmach związanych z magazynowaniem, transportem, spedycją i logistyką: Electrodomesticos El Arca, Carrefour, Shana, October, Mercafruta, Tecnilum, Recambios Guadalquivir, Distrelfon, Ferrescu, Ecoloma, Autorrecambios Marti, Deportes Blanes. Opiekunami młodzieży podczas praktyk zagranicznych były nauczycielki: pani Anna Haliniak i pani Barbara Tworek.

W wolnych chwilach praktykanci zwiedzali Ubedę, poznawali lokalną kulturę i obyczaje, a także degustowali potrawy tamtejszej kuchni. Atrakcją była również wycieczka do Malagi i kąpiel w morzu.

Cała grupa wróciła do kraju zadowolona, przywożąc ze sobą specjalne certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności zawodowe jak i językowe , które w przyszłości pomogą im podczas poszukiwania zatrudnienia na polskim i europejskim rynku pracy.

27 września 2016 w auli ZSP Nr 2 w Stalowej Woli odbyło się ważne wydarzenie : DZIEŃ HISZPAŃSKI przygotowany przez młodzież kształcącą się w zawodzie technik logistyk. Uczniowie wraz z opiekunami podzielili się wrażeniami z wyjazdu na praktyki zagraniczne do Hiszpanii, przed zaproszonymi gośćmi i uczniami. Uroczystości towarzyszyły liczne atrakcje : degustacja kuchni hiszpańskiej ( przekąski tapas ), pokaz tańca flamenco i piękne utwory hiszpańskie grane na gitarze, Czekamy na wrażenia z następnych wyjazdów.

Koordynator projektu : Artur Wróblewski

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe