Zaloguj się !

Nowy żłobek ma już nazwę i statut

Opublikowano: 29  Września  2016

Miejski żłobek integracyjny w Stalowej Woli- taką nazwę będzie mieć nowa placówka dla najmłodszych mieszkańców miasta, ulokowana przy ul.Poniatowskiego. Tak zdecydowali radni.

Stalowowolscy radni w środę zatwierdzili nazwę i statut nowego żłobka. Radny Mariusz Kunysz spytał przy okazji kiedy żłobek będzie funkcjonował i czy będzie spełniał wszystkie wymogi.

- Inwestycja ma być zakończona na koniec listopada, łącznie z przeprowadzonymi odbiorami. O stronie technicznej nawet nie mówię, bo nie wyobrażam sobie, żeby dokonać odbioru nie mając uporządkowanych wszystkich technicznych rzeczy. Nabór ma być przeprowadzony w takim terminie, żeby dzieciaki się już pojawiły na koniec grudnia- mówił na sesji zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Miasta Andrzej Wojtaś.

Radna Elżbieta Kulpa zauważyła, że słowo „integracyjny” w nazwie żłobka obliguje do zachowania pewnych przepisów, podobnie jak to jest w przypadku szkół czy przedszkoli. To generuje koszty i wymaga zachowania zasad (np. mniejsza liczba dzieci znajdujących się pod opieką jednego wychowawcy).

Jak wyjaśniła naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Halina Wołos, sprawy w przypadku żłobków reguluje ustawa „O opiece nad dziećmi w wieku do lat 3”. Ustawodawca przewidział w takim przypadku, że w grupie, gdzie znajdują się dzieci wymagające szczególnej troski, z deficytami, niepełnosprawnościami może być łącznie 5 maluchów pod opieką 1 wychowawcy (w pozostałych przypadkach 8 dzieci na 1 wychowawcę).

Budowa żłobka ma kosztować około 4,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z programu rządowego "Maluch", który zakłada wsparcie w wysokości 40 tys. zł na każde utworzone miejsce w żłobku. Żłobek będzie posiadał 3 oddziały (rozdział na roczniki: I oddział 0,5- 1 rok - 15 dzieci; 1- 2 lata - 25 dzieci; 2- 3 lata - 25 dzieci). W każdym oddziale może być 2- 3 dzieci niepełnosprawnych. Oddział będzie składać się z sypialni i sali zajęć. Dzieci będą mieć indywidualne szafki. Będzie też „wózkarnia” w strefie wejściowej. W żłobku będzie znajdować się kuchnia zwykła i kuchnia mleczna, pralnia i suszarnia z pomieszczeniami pomocniczymi, zespół pomieszczeń administracyjnych z gabinetem dyrektora, pokojem księgowości, gabinetem logopedy/psychologa, pokojem pielęgniarki, pokojem nauczycielskim, szatnią personelu.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~213
Cześć..

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki płacić rachunki dzisiaj? Jestem John prywatny i legistilate pożyczki pożyczkodawcy, dajemy wszystkie rodzaje kredytów dla ludzi takich jak kredyt samochodowy, Business Loan, Student Loan, świąteczne pożyczki e.t.c OK.

Tak więc, jeśli podkreślone pożyczki pilnie dziś pragnę was email (mikegofeloanoffer@gmail.com), tak i na dole jest nasza firma pożyczki formularz zgłoszeniowy poniżej wypełnienia i powrót ok.

Pełne imię i nazwisko:
Kraj:
Federalny stan:
Seks:
starsze:
Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Cel, powód:
Miesięczny przychód:
Telefon:

Wypełnić i odesłać więc możemy kontynuować.
Dziękuję Ci bardzo
Pan Gofe
Dodano: 25  Października  2016  03:50:48
~ala
Świetna sprawa! Wam, ludzie Szreka to nic nie pasuje, co by nie zrobił Nadbereżny i PiS
Dodano: 1  Października  2016  17:38:51
~ala
Świetna sprawa! Wam, ludzie Szreka to nic nie pasuje, co by nie zrobił Nadbereżny i PiS
Dodano: 1  Października  2016  17:38:49
~dno
fabryki zniszczyli a żłobki budują
Dodano: 1  Października  2016  09:59:42
~121
DOMAGAM SIĘ ŻEBY BYŁ IMIENIEM L. NABRZEŻNEGO -BEATY SZYDŁO - ANDRZEJA DUDY TO DOBRANY DULET PASUJE DO ZLO BKA
Dodano: 30  Września  2016  18:18:19
~bob
... a co z pokojem socjalnym? nie ma czy co?
Dodano: 30  Września  2016  17:15:57
~pytak
To jaka to nazwa?
Dodano: 30  Września  2016  07:03:59
Domagam się żaby żłobek był im. Lecha Kaczyńskiego.
Dodano: 29  Września  2016  23:14:43
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe