Pogrom Stali w Bełchatowie

Tęgie lanie sprawili Stali Stalowa Wola piłkarze GKS-u Bełchatów. Spadkowicz z I ligi już po 11. minutach wygrywał 2:0.

Przed meczem GKS miał jeden punkt mniej od Stali i jego kibice ze sporym dystansem podchodzili do konfrontacji, jakby nie patrzeć, dwóch uznanych w II lidze marek. Szybko się jednak okazało, że tego dnia „Stalówka” będzie stanowiła tylko tło dla bardzo dobrze dysponowanych górników. Już w 4. minucie gospodarze otworzyli wynik - Konckiego pokonał Dawid Dzięgielewski. Kilka minut później wynik podwyższył ładnym uderzeniem, były zawodnik m.in. Korony Kielce, Podbeskidzia i Ruchu Chorzów - Artur Lenartowski. Więcej goli w pierwszej połowie tysięczna widownia nie oglądała, ale tylko dlatego, że gospodarzom brakowało pod bramką Stali precyzji lub zwykłego szczęścia. Na przykład po strzale Dzięgielewskiego piłka odbiła się od poprzeczki.

Po przerwie mecz nadal toczył się pod dyktando GKS-u. Trzy minuty po wznowieniu gry trzeciego gola dla miejscowych strzelił, pięknym uderzeniem z dystansu Albin Maciejewski. Na bramkę numer cztery trzeba było czekać do 83. minuty, a zdobył ją Dawid Flaszka. Świetną grę swojej drużyny podsumował piątym trafieniem Konrad Andrzejczak. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, sędzia podyktował dla Stali rzut karny. Lenarcik wygrał pojedynek z Gębalskim, ale wobec dobitki Dziubińskiego nie miał już szans i dzięki temu nasza Stal nie przegrała w Bełchatowie do zera.

Po tym meczu Stal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, mając jeden punkt przewagi nad ostatnim Rozwojem Katowice.W najbliższą sobotę „Stalówka” zagra na swoim stadionie z Olimpią Zambrów.

PGE GKS Bełchatów - Stal Stalowa Wola 5:1 (2:0)

1:0 Dawid Dzięgielewski (4)

2:0 Artur Lenartowski (11)

3:0 Albin Maciejewski (48)

4:0 Dawid Flaszka (83)

5:0 Konrad Andrzejczak (90)

5:1 Adrian Dziubiński

GKS: Lenarcik - Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Szymorek - Maciejewski (68, Zgarda), Rachwał, Lenartowski, Bartosiak (56 Andrzejczak) - Flaszka (84 Łabędzki), Dzięgielewski (70 Krzywicki).

Stal: Koncki - Korczyński (46 Piechniak), Jarosz, Żołądź, Wójcik - Mistrzyk, Dziubiński, Wasiluk (74, Stelmach), Dobkowski (46 Bętkowski), Essam (59 Siudak) - Gębalski.

Sędziował: Michał Grocki (Warszawa).

Żółte kartki: Krzywicki (GKS) oraz Dziubiński, Mistrzyk (Stal).