Turniej Witaj szkoło

17.09.2016 r. w Stalowej Woli zostały przeprowadzone zawody szachowe o puchar Posła na Sejm RP Pana Rafała Webera. Turniej został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria.

Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. Grupa A - uczestnicy urodzeni w latach 1998 - 2004 oraz Grupa B - zawodnicy i zawodniczki urodzeni w 2005 roku i młodsi. Z kolei natomiast klasyfikacja końcowych wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: A- uczniowie ze szkół średnich, B- gimnazjaliści oraz C- uczniowie szkół podstawowych.

Zawody szachowe prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy z uczestników miał na partię 15 minut. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem. W zawodach wystartowało łącznie 37 młodych adeptów królewskiej gry. Wysoka frekwencja pokazała, że gra w szachy cieszy się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Sporą grupę dzieci stanowili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Stalowej Woli, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 13 w Stalowej Woli pod opieką swojego nauczyciela oraz uczniowie wraz z rodzicami z Zespołu Szkół Społecznych w Stalowe. W turnieju uczestniczyły również dzieci z innych stalowowolskich szkół oraz z klubów z: Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Tarnobrzega, Leżajska, Przeworska, Sędziszowa Małopolskiego, Mielca, Rzeszowa i klubu UKS Zieloni Zielonka.

Zawody szachowe tradycyjnie rozpoczęły się o godzi. 10:00, a zakończone zostały o godz. 13:45.

Zwycięzcy zawodów w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchar, medal, nagrodę rzeczową i dyplom, natomiast za zajęcie miejsca od 2 - 3 medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Po 7 rundach I miejsce w grupie A (szkoła średnia) uzyskała reprezentantka UKS Orlik Rudnik nad Sanem Anna Trybowska zdobywając 6,0 pkt. zaś 2 miejsce zajęła Barbara Trybowska, również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem (uzyskując 5,0 pkt.). 3 miejsce przypadło Kacprowi Kłokowi, który uzyskał 3,5 punktów.

W grupie B: (gimnazjum) 1 miejsce uzyskał Mikołaj Złotek (zdobywając 6,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2 miejsce zajęła Patrycja Zygmunt (4,0 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, natomiast 3 miejsce zajęła Magdalena Zygmunt, również z UKS Orlik Rudnik nad Sanem (4,0 pkt.).

W grupie C: (szkoła podstawowa) 1 miejsce uzyskał Hubert Zięba zdobywając 6,5 pkt. (KSz SDK- Lotnik Mielec), 2 miejsce zajęła Izabela Tokarz (KSz Gambit Przeworsk) uzyskują 6,0 pkt., natomiast 3, reprezentant LUKKS Kielce Wiktor Partyka (5,0 pkt.)

Pełne wyniki i przebieg poszczególnych rund dostępne są na stronie internetowej: