Dni Biznesu i debata emerytalna

Image

ZUS Rzeszów organizuje Podkarpackie Dni Biznesu oraz debatę społeczną o systemie emerytalnym…

PODKARPACKIE DNI BIZNESU

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, w ramach Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk (SPANP), organizuje drugą edycję „PODKARPACKICH DNI BIZNESU”, które odbędą się w dniach od 22 września do 7 października 2016 r.

„Podkarpackie dni biznesu”, to cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Można będzie z nich skorzystać w Rzeszowie, Boguchwale, Leżajsku, Tarnobrzegu i Lubaczowie.

Przedsięwzięcie adresowane jest do przedsiębiorców, pracodawców, absolwentów, osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej a także podmiotów zainteresowanych prowadzeniem biznesu w województwie podkarpackim. Celem przedsięwzięcia jest merytoryczne i praktyczne wsparcie przedsiębiorczości w regionie, motywowanie do jej rozwoju oraz tworzenia nowych miejsc pracy z wykorzystaniem potencjału kadrowego Podkarpacia.

Inauguracją „Podkarpackich dni biznesu” jest Ogólnopolska Konferencja, która odbędzie się 22 września o godzinie 9:00 w auli Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki Rzeszowskiej. Zakres tematyczny będzie dotyczył m.in. prawa zamówień publicznych, ochrony konkurencji i konsumentów, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy.

Partnerami „Podkarpackich dni biznesu” są: Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miasta Boguchwała, Urząd Miasta Rzeszowa, Urząd Miasta Tarnobrzega, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Gmina Lubaczów, Oddział ZUS w Rzeszowie, Izba Skarbowa w Rzeszowie, Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, KRUS, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, Urząd Statystyczny, Izba Celna, Urząd Kontroli Skarbowej, Inspekcja Transportu Drogowego, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie, Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zgłoszenia i informacje – nr tel. (17) 867 52 95, 17 867 52 18 Liczba miejsc jest ograniczona.

Ogólnopolska Konferencja „Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej, a wzrost przedsiębiorczości i poziomu życia w regionie”.

Mając na uwadze zasadność wypracowania koncepcji wdrażania społecznej odpowiedzialności w sektor administracji publicznej, Oddział ZUS w Rzeszowie, zaprasza na Ogólnopolską Konferencję „Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej, a wzrost przedsiębiorczości i poziomu życia w regionach”, która odbędzie się 26 października 2016 r. godz. 9:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Rzeszów, al. Cieplińskiego 4.

W świetle zmian, jakie zachodzą w przestrzeni społecznej i gospodarczej oraz dostrzegając przemiany w sferze zarządzania, dostrzegalny jest wzrost konieczności implementacji CSR na grunt administracji publicznej. Wypracowanie i wdrożenie nowych form współpracy szkolnictwa wyższego, sektora biznesowego, związków zawodowych, organizacji pozarządowych oraz administracji publicznej, to jeden z celów stawianych nowoczesnemu podejściu do społecznej odpowiedzialności biznesu i administracji.

Obszary tematyczne, które chcielibyśmy poruszyć podczas jej trwania, to m.in.: rola administracji publicznej a społeczna odpowiedzialność, dialog i partnerstwo społeczne, zarządzanie w administracji, e-administracja - e-obywatel, współpraca administracji publicznej z ośrodkami naukowymi, badawczymi i organizacjami pozarządowymi oraz etyka w administracji. Adresatami konferencji będą przedstawiciele administracji państwowej, rządowej, samorządowej, ośrodków naukowych, świata biznesu i organizacji pozarządowych.

Patronat merytoryczny nad konferencja potwierdzili: Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

DEBATA SPOŁECZNA O SYSTEMIE EMERYTALNYM

Zakład Ubezpieczeń Społecznych odpowiada za przegląd polskiego systemu emerytalnego. W ramach przeglądu w 22 miastach odbywają się debaty i konsultacje społeczne pod hasłem „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”.

Przegląd emerytalny musi być przeprowadzany nie rzadziej niż co 3 lata. Ostatni miał miejsce w 2013 roku. W tym roku bierze w nim udział społeczeństwo. 19 września Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie organizuje debatę ekspercką. Przedstawiciele różnych grup społecznych - pracodawców i pracowników, naukowców i specjalistów podzielą się swoimi wnioskami, spostrzeżeniami oraz wynikami badań. Celem debaty jest ocena obowiązujących rozwiązań w systemie emerytalnym i reform wprowadzonych w 2011 i 2013 roku. Wyniki prac zespołu (tzw. zielona księga) zostaną przedstawione ministrowi rodziny, pracy i polityki społecznej. Na tej podstawie Rada Ministrów opracuje "Białą Księgę" z rekomendacjami i planem wprowadzania niezbędnych zmian do systemu emerytalnego.

Szerokie konsultacje

Rzeszowska debata o przyszłości systemu emerytalnego odbędzie się 19 września (poniedziałek) w godzinach od 11:00 do 13:00 w auli Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Dąbrowskiego 83.

- Każdy z nas ma prawo wypowiedzieć się, jak jego zdaniem powinien wyglądać system emerytalny, co trzeba w nim zmienić. Dlatego do debaty zaprosiliśmy różne grupy społeczne, środowisko akademickie, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe- dodaje Stanisław Wasilewski, dyrektor Oddziału ZUS w Rzeszowie.

System emerytalny dotyczy każdego z nas, dlatego przegląd systemu emerytalnego ma charakter otwarty. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, przedstawić propozycje rozwiązań. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu przez ZUS specjalnej skrzynki e-mailowej: przeglademerytalny_(at)_zus.pl. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Przewiń do komentarzy






Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =