Zaloguj się !

Najtańsza opcja wymiany walut!

Opublikowano: 17  Sierpnia  2016

Chyba każdy z nas chociaż raz w swoim życiu wymieniał walutę: czy to na wakacje, czy też zarobione za granicą euro lub funty. Nieważne dlaczego wymieniamy walutę – ważne, żeby robić to korzystnie! Zapraszamy na krótkie porównanie najpopularniejszych sposobów na wymianę waluty.

Kantor

Kantory w naszym kraju wciąż nie mogą narzekać – utrzymują się bez większych problemów, wręcz pojawiają się ciągle nowe placówki. Żeby tutaj wymienić walutę korzystnie, musimy znaleźć miejsce z najlepszym kursem.

Na pewno nie szukaj takiego punktu w okolicach dworców ani lotnisk! Niektórzy handlarze walutą wykorzystują to, że się spieszysz i nie przeliczasz dokładnie (bo nie masz na to czasu!) opłacalności takiej transakcji.

Wymiany walut nie powinieneś dokonywać w pośpiechu. Warto najpierw sprawdzić kurs podawany przez NBP i wybrać ten kantor, w którym cena za walutę będzie do niego najbardziej zbliżona.

Kantor internetowy

Chociaż tradycyjne kantory wciąż mają się u nas nieźle, to ich nowoczesne odpowiedniki depczą im po piętach – rynek e-kantorów rozwija się w błyskawicznym tempie!

Nic dziwnego - wymiana waluty w wirtualnym kantorze trwa kilka minut, jest banalnie prosta, nie wymaga wychodzenia z domu, a na dodatek jest najbardziej opłacalną metodą na dokonywanie takich transakcji.

Na ergokantor.pl znajdziesz specjalny kalkulator korzyści, dzięki któremu zobaczysz, ile oszczędzasz, kiedy wymieniasz walutę w Ergokantor.pl. Na jednej wymianie walut możesz zaoszczędzić nawet do 8% wartości całej transakcji!

Bank

Pieniądze bardzo często wymieniamy także w bankach – co ciekawe nie zawsze świadomie! Kiedy korzystamy za granicą z bankomatu przy użyciu zwykłej karty do konta złotówkowego (lub też nią płacimy) samoczynnie dokonuje się przewalutowanie tej kwoty po kursie banku.

Zazwyczaj jest on wysoki, wyższy niż w kantorze. Banki narzucają bardzo wysoki spread walutowy (różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna waluty), który stanowi ich marżę. Banki zarabiają w ten sposób nie tylko na turystach, ale przede wszystkim na osobach, które spłacają kredyty w obcej walucie.

Uwaga – nie musicie być ofiarami bankowości! Zgodnie z zapisami tzw. ustawy antyspreadowej kredytobiorca może dostarczyć bankowi ratę w już wymienionej walucie – dlatego opłaca się zrobić to tam, gdzie jest najtaniej, a dopiero potem zrobić przelew do banku.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Arek M
Jeszcze kilka lat temu nie zastanawiałem się na różnymi formami przewalutowań, bo potrzeba wymiany waluty pojawiała się maksymalnie raz w roku, a gdy moja sytuacja się zmieniła, porównałem najpierw na niedużych przewalutowaniach bank oraz kantory internetowe. Sporo taniej niż w banku okazało się w pluskantor.pl, niemal rok jestem przy współpracy co tą firmą, 100% zadowolenia z kursów i użyteczności wirtualnego kantoru.
Dodano: 16  Kwietnia  2018  02:24:42
~Grzesiek
Co jakiś czas porównuję sobie e-kantory, jestem ich zwolennikiem i tylko tak kupuję walutę już od kilku lat. Co ciekawe i zarazem mnie cieszy- stale najlepiej wypada Amroner, a więc dobrego wyboru dokonałem już 2 lata temuumiech
Dodano: 13  Kwietnia  2018  22:48:10
~fin_milan
Niedawno bo tydzień temu zaczęłam wymieniać walutę przez Gieldawalut.com. Dopiero 2 transakcje mam za sobą jednak myślę że będzie ich więcej, 80% zniżki na prowizję przez miesiąc jest świetną okazją aby każdorazowo zaoszczędzić.
Dodano: 12  Kwietnia  2018  21:34:32
~maksymilian
Świadomie czy nie, nie polecam przewalutowań bankowych, nawet jeśli są wygodne. Co z tego skoro drogie. W niezależnych od banków e-kantorach za komfort się nie dopłaca, a wręcz oszczędza na takich wymianach. Na Gieldawalut.com kupiłem np. EUR o 25 gr. taniej niż w banku z najkorzystniejszym rzekomo przewalutowaniem.
Dodano: 16  Marca  2018  00:58:07
~Olszak
Pewniakiem co do sprawnych i tanich przewalutowań jest dla mnie internetowy Pluskantor.pl, ilekroć realizowałem tu przewalutowanie, zaoszczędziłem dość konkretnie mimo że kwoty przeważnie nie były jakieś duże.
Dodano: 3  Marca  2018  01:24:28
~Lair77
Dzięki przewalutowaniom internetowym zaoszczędziłem bardzo dużo, korzystam z tej formy wymiany waluty przez platformę Amronet od kilku lat, marża maksymalnie 0,2%, a więc nie możliwe aby tradycyjny kantor albo bank zaoferował mi lepsze warunki.
Dodano: 27  Lutego  2018  21:20:52
~Sasia
Placenie kartą za granicą to faktycznie ryzyko, bo kurs po jakim bank automatycznie realizuje przewalutowanie jest niekorzystny, cóż nauczyłam się na własnym błędzie, a teraz zanim wyjadę kupuję walutę w Pluskantor.pl- oj dużo, dużo taniej, a za granicą płacę już wyłącznie gotówkąumiech
Dodano: 16  Lutego  2018  23:52:17
~Stemi
Bardzo dobra rada: aby nie wymieniać waluty w pośpiechu. W tym kontekście znanie wolę przewalutowania internetowe, dlatego że mogę spokojnie się zastanowić, w Amronet nawet dokładnie wyliczyć wynik mojego przewalutowania. Kursy obserwują na bieżąco.
Dodano: 10  Lutego  2018  22:14:07
~wolfkraft
Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech
Dodano: 29  Stycznia  2018  01:54:11
~wolfkraft
Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech
Dodano: 29  Stycznia  2018  01:54:09
~wolfkraft
Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech
Dodano: 29  Stycznia  2018  01:54:07
~wolfkraft
Sprawdziłem jak to się odbywa przez Gieldawalut.com. Miłe zaskoczenie muszę przyznać, bardzo intuicyjna obsługa platformy- duży plus, finansowo atrakcyjnie, póki co wymieniam jeszcze ze zniżką, ktorą otrzymałem na cały miesiącumiech
Dodano: 29  Stycznia  2018  01:52:29
~tamara32
Tak często pojawiają się różne promocje, zniżki, zmieniają się oferty, że trudno powiedzieć jaki kantor jest najlepszy, zresztą nie tylko ceny są wyznacznikiem. Ja korzystałam z kilku, z Pluskantor.pl także. Śmiało mogę powiedzieć, że wyróżnia go szybkość przewalutowań oraz niski spread, trochę można byłoby popracować nad witryną, ale to detal. Ogólnie OK- uważam, ze jest dobrym kantorem online do współpracy biznesowej.
Dodano: 20  Stycznia  2018  23:03:00
~Gabriel
Sądzę, że pluskantor.pl ma najlepsze warunki no i jakość realizacji- 100% zadowolenia z mojej strony.
Dodano: 17  Stycznia  2018  21:33:32
~pazuur
Warto też zajrzeć na platformę gieldawalut.com, ostatnio kupiłam USD b=naprawdę okazyjnie, ze rabatem ponadto.
Dodano: 13  Stycznia  2018  00:02:13
~Kokosz
Jeśli chodzi o Amronet ja korzystam już ponad rok, zawsze byłem i jestem zadowolony z wyceny, prowizja na tyle niska że nie musimy tez się obawiać o koszt, zresztą można kalkulatorem walut sobie wyliczyć dla pewności.
Dodano: 9  Stycznia  2018  22:08:45
~sonia
Sprzedaż: Cinkciaż = 4,1851 , Pluskantor = 4,1832, nasz lokalny Tadek 4,18, Amronet.pl = 4,1732. Wygrywa Amoronet a później nasz stacjonarny.
Dodano: 9  Stycznia  2018  10:34:29
~vox
ja wymieniam na cinkciarz.pl i co ciekawe u nas w STW w kantorze stacjonarnym. Niejednokrotnie kurs jest lepszy niż na cinkciarz.
Dodano: 9  Stycznia  2018  10:30:31
~Kazik
Najczęściej wymieniam na Amronet.pl- platformie która jest solidna w każdym calu i realnie istnieje obsługa klienta, da się zadzwonić, porozmawiać, popytać a nawet negocjować w taki sposób wycenę.
Dodano: 9  Stycznia  2018  00:22:42
~ilona
Na pewno zawsze warto najpierw porównywać kurs. Najłatwiej jest to zrobić teraz przez internet, jak również przewalutować środki online- to duży plus bo porównując w necie widzimy też właśnie atrakcyjne oferty e-kantorów, w ten sposób natrafiłam na Pluskantor.pl i mogłam od razu się zarejestrować i zacząć współpracę.
Dodano: 17  Grudnia  2017  00:02:32
~Best
Popieram Twoje zdanie, że Giedlawalut.com to naprawdę dobre miejsce aby internetowo wymienić walutę. Oszczędność- tak, znaczna ale mnie podoba się też bardzo sprawne działanie platformy, całodobowo można korzystać i działa na mobilnej aplikacji.
Dodano: 10  Listopada  2017  23:44:11
~Kajetan
Na bardzo korzystnych warunkach wymieniam przez platformę Gieldawalut.com, bo oprócz atrakcyjnych kursów dodatkowo oszczędzam przy każdym przewalutowaniu dzięki opcji cashback.
Dodano: 7  Listopada  2017  21:14:21
~Natalia
W ciągu paru ostatnich lat miałam okazję wymieniać walutę w różny sposób, najmniej zadowolona byłam z przewalutowań po kursie bankowym, bo chociaż szybkie to kompletnie niekorzystne. Fajnie natomiast wypadł internetowy Pluskantor.pl, szybko została zaksięgowana wpłata i pierwsze 5000 przewalutowałam bez spreadu.
Dodano: 18  Października  2017  17:46:29
~Mateo
Już trzeci rok wymieniam online przez Amronet, jest to świetne rozwiązanie. Tańsze i bardziej wygodne niżeli "spacer" od kantoru do kantoru żeby wreszcie na przyzwoity kurs natrafić.
Dodano: 10  Października  2017  20:19:51
~Marek
Zdecydowanie jestem za kantorami internetowymi. W Pluskantor.pl nie dość, że pierwsze 5000 wymieniłem bez spreadu, to i przy bieżących transakcjach oszczędzam nawet po kilkaset złotych za jednym razem.
Dodano: 14  Września  2017  11:36:54
~Quiss
Przewalutowanie środków najkorzystniej wychodzi internetowo. Sprawdziłem, porównałem. Na Gieldawalut.com mogę nawet sam kurs zaproponować.
Dodano: 9  Sierpnia  2017  22:40:47
~Bolek
KantorEkspert.pl - ja wymieniam waluty właśnie tam !
Dodano: 31  Sierpnia  2016  14:26:35
~mieszkanka
Piszecie o wymianie walut ale nasz rząd już kradnie nam pieniądze ponieważ nie wypłacają funtów tylko złotówki.Ten rząd to najwięksi złodzieje w tej naszej burdel Polsce.
Dodano: 18  Sierpnia  2016  15:28:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe