Huta z nowym Zarządem

Image

15.07. 2016 r. w Warszawie powołano nowy Zarząd HSW. Rada Nadzorcza wybrała na prezesa spółki Bernarda Cichockiego z Warszawy. To pierwszy prezes spoza regionu od kilkunastu lat.

Prezesem Huty Stalowa Wola został powołany Bernard Cichocki z Warszawy, człowiek wykształcony (Canadian International Management Institute, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Warszawska, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie), z dużym, międzynarodowym doświadczeniem, związany z branżą naftowo- gazowo- energetyczną (Daxin, Barter S.A., ZUOK, Orlen Gaz, Petrogaz, PEGEBE S.A, DONG Energy, Gaspol S.A.).

Zarząd stanowią: wiceprezes: Paweł Majewski, członek zarządu: Bartłomiej Zając.

Skład Rady Nadzorczej: przewodniczący: Adam Tomczyński, wiceprzewodniczący: Maciej Miłosz, sekretarz: Witold Sieczkoś, członkowie RN: Longin Komołowski, Adam Taracha, Franciszek Zaborowski.

Z optymizmem o przyszłości Huty Stalowa Wola mówi poseł na Sejm RP Rafał Weber. Przed nowym prezesem HSW przede wszystkim wywiązanie się z umów rządowych.

- Istotnym zadaniem dla nowego Zarządu będzie sprawne i terminowe zrealizowanie kontraktu na dostawę dla Polskiej Armii moździerzy RAK. Kontrakt został podpisany pod koniec kwietnia tego roku. Jeżeli chodzi o nowe zadania, to będzie to sfinalizowanie prac nad armatohaubicą KRAB. Sądzę, że w ciągu najbliższego czasu opóźniony w tym zakresie o 5 lat program REGINA w końcu zmaterializuje się w postaci zamówienia rządowego. Oczywiście są też kolejne przyszłościowe projekty jak armatohaubica na podwoziu kołowym KRYL, wieża bezzałogowa i bojowy wóz piechoty BORSUK. Wiem też, że ważnym dla pracowników HSW jest to, aby porozumienie, które zostało zawarte jeszcze z poprzednim Zarządem HSW odnośnie spraw płacowych zostało utrzymane w mocy, nie uległo zmianie- mówi poseł Rafa Weber.

Pracownicy mogą się obawiać człowieka z Warszawy. To pierwszy prezes od kilkunastu lat spoza regionu. Czy zadba o interesy pracowników i Huty Stalowa Wola?

- Słyszałem o obawach związanych z tym, że nowy prezes, pan Bernard Cichocki jest człowiekiem z zewnątrz. Natomiast z CV wynika, że ma bardzo bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi podmiotami, dużymi spółkami, również państwowymi. Nie obawiałbym się, że przyjedzie ktoś z zewnątrz, otrzyma zadanie zamknięcia perspektywicznej firmy. To irracjonalne ze strony biznesowej, jak i politycznej. Osoba Bartłomieja Zająca w Zarządzie daje pewność, że będzie ciągłość, jeśli chodzi o wiedzę odnośnie każdego szczegółu, który jest związany z programami już realizowanymi lub tymi, które będą realizowane w HSW. Bartłomiej Zając dał się poznać w ostatnich miesiącach (w kontaktach z ministrami z MON, szczególnie z ministrem Kownackim odpowiedzialnym za spółki zbrojeniowe, jak i z posłami w trakcie prac Komisji Obrony Narodowej, która wizytowała HSW) z bardzo dobrej strony, dlatego jestem przekonany, że również jako członek Zarządu jest gwarantem tego, że przez najbliższe lata przyszłość Huty Stalowa Wola i rozwój spółki nie są zagrożone- mówi poseł Rafał Weber.

Bartłomiej Zając jest od lat pracownikiem HSW, dyrektorem Biura Konstrukcyjnego. W zarządzie jest więc osobą, która zadba o interesy lokalne.

- Jest to Zarząd kompleksowy w sensie doświadczenia zarządczego, które posiada pan Cichocki oraz wiedzy odnośnie programów zbrojeniowych w osobie pana Bartłomieja Zająca- mówi poseł Weber.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Grażyna

Pracowałam w hucie Stalowej Woli 22 lat. Od 1977 r do 1999 r.Wykonywałam pracę fizyczną.Zachorowałam na zespół meiża(dystonia ogniskowa)i na parkirsona nietypowego. Byłam operowana na raka. Oprócz tego leczę się na inne choroby. Jestem inwalidką i jeżdżę na wózku inwalidzkim. Odejmuje mi prawą stronę i mam problemy z chodzeniem. Jestem w ciężkiej sytuacji materialnej. Dużo wydaję pieniędzy na stałe leki,które muszę brać do końca życia Płacę za nie od 300 zł- 400 zł miesięcznie. To dla mnie jest bardzo dużo, a rentę mam skromną. Razem z mężem mieszkamy w hotelu młodego metalowca. Opłacamy dwa pokoje w kwocie- 740 zł. miesięcznie. Mąż też jest bardzo chory. Jako były pracownik zwracam się z prośbą o pomoc finansową i materialną dla mnie jako dla inwalidy. Naprawdę tego potrzebuję, bo staram się o mieszkanie. W hotelu nie ma warunków dla inwalidy. Proszę o pozytywne przychylenie się do mojej prośby. Bardzo bym była wdzięczna,że huta nie zapomniała o swoich pracownikach, którzy popadły w ciężką sytuację. POZDRAWIAM.

~mały

Bez komentarza!!!!!!!!!!!!! Wstyd,że nie od nas jest prezes i duża strata dla regionu. Ale nasi ludzie robią karierę bez polityki tylko przez kompetencje w Polsce i na świecie.

~las

Nastapia ciezkie czasy dla HSW pamietacie prezeslw z poza hsw jak rzadzili teraz

bedzie tak samo

~fobi

Teraz chyba stała się bardziej czytelna akcja wykupywania akcji hsw. Ten kto będzie miał ich ponad połowę, będzie rządził hutą. Nie jest wykluczone, że mogą wprowadzić produkcję zamiast czołgów np. traktory! Podobno ostatnio dobrze się sprzedają. Chcieliście pisu no to go macie!

~Wyborca

Az dziw bierze, ze takiego eksperta jak Posel Weber nikt do tej pory nie odkryl i nie docenil.Zna sie jak "chlop " na sprzecie wojskowym jak malo kto. Z reszta zna sie na wszystkim ! Te skorupiaki byly by rewelacja w czasach drugiej wojny swiatowej a nie obecnie. Staraj sie Panie Weber nadazac za reszta swiata bo parzac kawe w biurach poselskich przez te pracowite dla Pana lata zdobyles Pan wyjatkowa wiedze i doswiadczenie jedynie w tym temacie.

~woli

A co Kolomowski w radzie nadzorczej zna sie na wyrobach hutniczych ,zbrojeniowych jak jego ogrywali z pieniedzy dla POLONI i to nawet sam Sikorski .Coman.

~Szyszka

LoL pusty jestes jak dzban po winie ...

~lol

I wreszcie sprzedali hutę. Tak jak chcieli. Wreszcie Kaczor położył łapę i w Warszawy. Ci co czuli akcję skupili.

~lol

I wreszcie sprzedali hutę. Tak jak chcieli. Wreszcie Kaczor położył łapę i w Warszawy. Ci co czuli akcję skupili.

~Mad

Malgosiu za te 500 zł to chyba nie polecisz na kanary, najwyzej do Mielna, albo Pobierowa...

~Zet 2

do jasio: rada nadzorcza przecież ich powołała. Czytaj ze zrozumieniem.

adrjan

Czyli to już nie Huta Stalowa Wola, a Huta Warszawa. Szkoda trochę.

~brew

szkoda

~jasio

m. tylko swetru ci w to uwierzy

~malgosia

a ja biore miesicznie 500+ , zwolnilam sie z roboty , kupilam sobie samochod , teraz dalej siedze se nad wodą , jutro ide do banku po kolejne 500 zł i lece na kanary

~gusu

W czerwcu 2016 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,1 proc. rdr i wyniosło 5752,7 tys., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 5,3 proc. rdr i wyniosło 4252,19 zł" - podał GUS.

~malgosia

siedze teraz nad wodą w klozecie i s........ na to

~jasio

co ta rada nadzorcza wącha

~nosek

Nareszcie nie będzie dziadka Rusinka trzymał się stołka jak wszyscy jego towarzysze z PO.

~Jowish

Aż dziw bierze że nie powołano np przewodniczącego RM albo kierownika KRUS.

Jeno Francisze dał radę umiech

Może za te zasługi przy reorganizacji ruchu na skrzyżowaniu Ofiar Katynia z Kwiatkowskiego? umiech