Powstaje wyjątkowy film o weteranie

Image

Film dokumentalny „Droga Weterana – Pokonać Hańczę” opowie historię mł. chor. Sebastiana Marczewskiego, weterana rannego w Afganistanie, który za tydzień (23-24.07.2016) spróbuje pokonać rekord świata i jako pierwszy przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, po jego dnie. Producentem filmu jest Fundacja Invictus Veteranus, której celem jest poprawa wizerunku weteranów z misji poza granicami kraju. Niestety do ukończenia filmu brakuje 20 tys. zł., które Fundacja chce zebrać poprzez zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl.

- Pragniemy, aby ten film był początkiem zmiany postrzegania weteranów z misji poza granicami kraju. Dzisiaj nie są oni darzeni takim szacunkiem, na jaki zasługują. – tak o produkcji opowiada reżyser, Rafał Makolądra – Chcemy, aby polskie społeczeństwo traktowało ich tak samo, jak Amerykanie traktują swoich żołnierzy powracających z wojen w Afganistanie czy Iraku – dodaje.

W dokumencie przedstawiony zostanie czas przygotowań, wsparcie bliskich, siła i determinacja bohatera oraz dzień próby pobicia rekordu. Nakręcona zostanie również scena fabularna, w której ukazany zostanie patrol, podczas którego ranny został mł. chor. Sebastian Marczewski.

Producentem dokumentu jest Fundacja Invictus Veteranus, która chciałaby, aby film dotarł do jak największej liczby odbiorców. W tym celu za darmo udostępni film jednej z ogólnopolskich telewizji. Planowane jest również dołączenie płyty DVD do jednej z ogólnopolskich gazet, darmowe pokazy dla szkół oraz udostępnienie dokumentu na wojskowych portalach informacyjnych. Uroczysta premiera miałaby się odbyć w listopadzie 2016 r. w jednym z Warszawskich kin.

Jednak te ambitne plany mogą się nigdy nie ziścić, ponieważ zagrożone jest finansowanie produkcji. Do ukończenia filmu brakuje 20 tys. zł. W celu zebrania potrzebnej kwoty Fundacja rozpoczęła zbiórkę na portalu polakpotrafi.pl. Za wsparcie przewidziane są unikatowe nagrody, m.in.: bilety na premierę, koszulki, plakaty czy płyty DVD z wersją reżyserską dokumentu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z wynajęciem sprzętu, transportem, zakwaterowaniem, efektami specjalnymi czy zatrudnieniem dodatkowych operatorów.

Więcej na temat filmu na: https://www.facebook.com/pokonachancze

Kilka słów o bohaterze filmu

Sebastian Marczewski ma status weterana – poszkodowanego i każdy dzień zaczyna od zażywania leków przeciwbólowych. Został ranny w Afganistanie, gdzie wskutek eksplozji miny podłożonej przez talibów, doznał złamania kręgosłupa. Cudem, uszkodzeniu nie uległ rdzeń. Mimo przeciwności losu, do końca zmiany pozostał w Afganistanie.

Pasją Sebastiana jest nurkowanie głębinowe. W lipcu 2016 r. zamierza pobić rekord i, jako pierwszy człowiek na świecie, przepłynąć jezioro Hańcza wzdłuż, przy jego dnie. W trakcie nurkowania pokona dystans prawie pięciu kilometrów na głębokości około stu metrów oraz spędzi kilkanaście godzin pod wodą. Próba pobicia rekordu wymaga wysokich umiejętności i niesie za sobą nadzwyczajne ryzyko dla życia i zdrowia. Sebastiana wspierać będzie specjalistyczny sprzęt oraz sztab ludzi liczący ponad piętnaście osób.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Obserwator

Dajcie spokój, jest żołnierzem to pojechał walczyć A to, że MON tyle płaci i wysyła naszych na cudze wojny to już sprawa inna.
Obserwuje gościa i jego przygotowania i kibicuje mu, bo jest to wyczyn, ale dopisywanie otoczki o złamanym kręgosłupie i próba ugrania czegoś na tym to już grube przegięcie. NIKT, kto miał chociażby pęknięty kręgosłup, nawet później zalany zbrojonym żelbetonem, nie wyszedłby z wody dźwigając na plecach pełny sprzęt nurkowy. To co "bohater" ma na sobie waży cirka 70 kg, LITOŚCI WETERANIE

~dixi

Jaki to niby weteran pojechał za kasę NAJEMNIK!

~dixi

Jaki to niby weteran pojechał za kasę NAJEMNIK!

~fakt

czyli WNIOSEK jest jeden:

Niech spada na mirabelki i szczaw ten "najemnik-afgan"

~cde

ale jak sie pochodzi ze zrypanej rodziny w której kasa plynela i plynie kotytami teraz braciszkowi ... nurtem to sie ma pod sufitem tylko swoje ambicje.....moze bys tak jak masz kase na chore dzieci dal?

~ale jaja

rzeczywiscie jaki weteran masakra jakas z tym kregoslupem pewnie sciema pod film a do Afganistanu pojechal po kase wybudowal domek za to ... a teraz chce film zrobic .... bezczelny jeszcze ktos ma mu kase dac... ludzie nie maja pracy a ten ......

~a_propos

~feniks nie dyskutuj z idiotą,bo czytający was nie odróżnią

~a_propos

~feniks nie dyskutuj z idiotą,bo czytający was nie odróżnią

~a_propos

~feniks nie dyskutuj z idiotą,bo czytający was nie odróżnią

~feniks

~abc dobrze,że Ty jesteś mądry/a.Ja wypowiadam się w temacie i nie obrażam nikogo w przeciwieństwie do Ciebie....brak wypowiedzi na temat i tylko obrażanie innego forumowicza.Gdzie są moderatorzy?

~abc

Feniks, aleś ty głupi, aż brak słów

~abc

Feniks, aleś ty głupi, aż brak słów

~20 tyś

To tylko dwa pomniki.

~Rodzina

Nich mu brat biznesmen pomoze !

~feniks

~leśnik jakie ma jaja o czym Ty piszesz?To zwykły najemnik,który pojechał do Afganistanu jako okupant i dla kasy jak wielu innych naszych żołnierzy.Weteran to według mnie człowiek,który broni własnej ojczyzny przed wrogiem a dzięki Bogu po drugiej wojnie światowej aż do tej chwili w Polsce nie było takiej potrzeby.

~leśnik

Żal wam dupe ściska ze facet ma jaja, a wy ćwoki w rurkach boicie się własnego cienia, lewaki i pedersci.

~jan

zwłaszcza na Podkarpaciu

~a_propos

~Jan tylko JAROSŁAW piszemy na pewno dużymi ... i z dużej

~fakt

....pewne,że Fundacja się wyżywi a czy film musi powstać?!Póki co w Polsce tacy "weterani" nie są mile widziani.

~saasa

https://www.youtube.com/watch?v=T-M4foS2JOU

~jasio

tak JANIE

~Jan

~jasio
a to na fundacje te drobne , no to janie przeczytaj sobie sprawozdania finansowe fundacji za ostatnie lata - miłej lektury.

Do jasnej cholery! imiona piszemy z dużej litery.

~znajomy

Witam jestem bylym podkomendnym Pana MACZA Marczewskiego z czasow Zasadniczej sluzby w woju i powiem tylko jedno to najbardziej zrypany leb z jakim mialem nie przyjemnosc w zyciu miec kontakt za to jak wyzywal sie na szeregowych zolnierzach to powinno mu ten chory lep urwac !!! Moze i to nie fajne ale nigdy nie bede mial dobrego zdania o tym kims!!!

~jasio

a to na fundacje te drobne , no to janie przeczytaj sobie sprawozdania finansowe fundacji za ostatnie lata - miłej lektury

~chory

Mimo przeciwności losu, do końca zmiany pozostał w Afganistanie i do konca pobierał 30 000 zl miesiecznie

~Jan

~jasio
czy dobrze rozumiem mamy dac choremu 20 baniek baniek zeby znowu ryzykowal zdrowiem i zyciem - cytuje/ Próba pobicia rekordu wymaga wysokich umiejętności i niesie za sobą nadzwyczajne ryzyko dla życia i zdrowiamu /

"Producentem filmu jest Fundacja Invictus Veteranus, której celem jest poprawa wizerunku weteranów z misji poza granicami kraju. Niestety do ukończenia filmu brakuje 20 tys. zł."

20 tyś.("bańka" to milion) na film,a nie na bicie rekordu.

~malgosia

moze niech mu pomoga afganczycy , on juz za nasze walczyl za ich wolnosc ale oni wysadzili go w powietrze to niech teraz wsadzago pod wode

~jasio

czy dobrze rozumiem mamy dac choremu 20 baniek baniek zeby znowu ryzykowal zdrowiem i zyciem - cytuje/ Próba pobicia rekordu wymaga wysokich umiejętności i niesie za sobą nadzwyczajne ryzyko dla życia i zdrowiamu /