Udane Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

[mini]Fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska / Running Creatives [/mini]

92. Mistrzostwa Polski Seniorów w Bydgoszczy za nami. Reprezentanci KKS Victoria Bartłomiej Stój i Danuta Urbanik przywieźli ze sobą medale, podobnie jak była biegaczka Victorii Joanna Jóźwik.

Najlepsza w biegu na 1500 m była Angelika Cichocka (SKLA Sopot), która przekroczyła metę z czasem 4:08.48. Drugie miejsce zajęła Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) z czasem 4:09.16, trzecie Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola). Jej czas to 4:09.24.

W biegu kobiet na 800 metrów, po bardzo zaciętym finiszu, zwyciężyła Angelika Cichocka (SKLA Sopot) z czasem 2:10.62. Drugie miejsce wywalczyła Joanna Jóźwik, była reprezentantka Victorii, obecnie AZS- AWF Warszawa z czasem 2:10.90. Paulina Mikiewicz- Łapińska (KS Podlasie Białystok) na mecie była trzecia z czasem (2:11.45). 7 miejsce zajęła Oliwia Pakuła z KKS Victoria Stalowa Wola, czas biegaczki to: 2:13.15.

- Nie udało sie obronić tytułu mistrzowskiego, ale to nie znaczy, że przestanę walczyć! Wierzę, że ciężki trening odda w tym najważniejszym momencie! Tak więc dziś wracam z Bydgoszczy z jeszcze większym zacięciem do walki! Dziękuję Wam, że tak we mnie wierzycie i kibicujecie w każdym momencie- pisze na facebook'u wicemistrzyni Joanna Jóźwik.

W sztafecie 4x400 m kobiet pierwsze miejsce z wynikiem 3:38.47 zdobyły biegaczki z Wrocławia (Zofia Wróblewska, Małgorzata Linkiewicz Anna Pałys, Joanna Linkiewicz). Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z Białegostoku z czasem 3:39.20 (Marlena Gola, Paulina Kajewska, Karolina Paulina Łozowska Mikiewicz-łapińska). Trzecie miejsce przypadło biegaczkom z Warszawy z czasem 3:39.44 (Natalia Bartosiewicz, Weronika Wyka, Emilia Ankiewicz, Joanna Jóźwik).

W rzucie dyskiem zwyciężył Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) z wynikiem 68.10. Drugi był Bartłomiej Stój (KKS Victoria Stalowa Wola) z wynikiem 64.64. Trzecie miejsce na pudle przypadło Robertowi Urbankowi (MKS Aleksandrów Łódzki).