Nasi strażacy najlepsi

Za nami XVII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym. Okazuje się, że nasi strażacy są i skuteczni, i bardzo sprawni. Mamy tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego!

20 i 25 maja 2016 r. odbyły się XVII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym przeprowadzone na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli oraz obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Nisku. W zmaganiach udział wzięły drużyny reprezentujące 21 Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa podkarpackiego.

Komendę Powiatową PSP w Stalowej Woli reprezentowali: Paweł Dyl, Adam Kochanowicz, Grzegorz Kosierb, Janusz Lesiczka, Jarosław Lubas, Bogusław Mucha, Grzegorz Olejarz, Szczepan Bartoszek, Paweł Kurkiewicz i Wojciech Samko. Drużynę do rywalizacji przygotowali Marek Olejarz i Krzysztof Cebulak.

Pierwszego dnia zawodów, zawodnicy walczyli w dwóch konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód na dystansie 100 m. Drużyna KP PSP w Stalowej Woli zajęła 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej pożarniczego toru przeszkód oraz 1 miejsce we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej. Indywidualnie w klasyfikacji dwuboju pożarniczego naszym najlepszym reprezentantem był Jarosław Lubas, który tor przeszkód pokonał w czasie 17,73 sek. (2 miejsce), natomiast w „hakówce” zwyciężył z czasem 15,49 sek. Drugi dzień mistrzostw to rywalizacja w sztafecie pożarniczej 4 x 100 m z przeszkodami oraz w pożarniczym ćwiczeniu bojowym. Również tego dnia reprezentanci naszej komendy nie zawiedli zwyciężając w obu konkurencjach. W sztafecie osiągnęli czas 63, 35 sek., natomiast w ćwiczeniu bojowym zwyciężyli z czasem 29,63 sek. Ostatecznie drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli zajęła 1 miejsce zdobywając 14 tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego.