Rowerowa masa krytyczna

Image

Stalowowolska Rowerowa Masa Krytyczna tym razem niosła za sobą przesłanie do władz miasta. O co chodziło?

To, że Stalowa Wola to miasto rowerów, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Wciąż brakuje jednak zarówno w mieście, jak i w jego okolicach połączonych ze sobą sieci ścieżek rowerowych. 1 maja, podczas Dni Stalowej Woli 2016, wyruszyła Masa Krytyczna, której celem było zainteresowanie urzędników „Brakującym Ogniwem” w ścieżce rowerowej wiodącej do kompleksu leśnego położonego pomiędzy naszym miastem a Jamnicą.

- „Trasa biegnąca równolegle do szosy Stalowa Wola – Jamnica, stała się elementem Europejskiej Trasy Rowerowej Bruksela – Kijów oraz Ścieżki Rowerowej Powiatu Stalowa Wola” – widnieje na portalu www.czaswlas.pl i czyta się to cudownie, zwłaszcza rowerzystom, gdyby nie „Brakujące ogniwo” w elemencie Trasy Rowerowej Bruksela – Kijów. Chodzi o ok. 500 metrowy odcinek pomiędzy siedzibą Nadleśnictwa Rozwadów a początkiem ścieżki rowerowej. Należy go pokonywać bardzo ruchliwą drogą, często obok pędzących TIR-ów, by nastąpił ów wymarzony „czas w las”. Wypełnienie „Brakującego Ogniwa” w bardzo istotny sposób wpłynie na zwiększenie liczby korzystających z tego rowerowego traktu. Szczególnie zachęci do wycieczek rodzinnych z udziałem dzieci. Póki co, w obawie o bezpieczeństwo najbliższych, rowerzyści często rezygnują z przejazdów przez ten ciekawy kompleks leśny. Apelujemy do władz miasta, powiatu i Nadleśnictwa o wspólne podjęcie działań na rzecz uzupełnienia „Brakującego Ogniwa” nie tylko w Europejskiej Trasie Rowerowej Bruksela – Kijów, ale w ciągu traktu, który dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu jest wyjątkowo ważny- mówią organizatorzy akcji.

W Rowerowej Masie Krytycznej wzięło udział ponad 200 mieszkańców Stalowej Woli, zarówno maluszków, jak i seniorów. Ten swoistego rodzaju rajd przez miasto za każdym razem cieszy się ogromną popularności.

Trasa Masy wiodła: ulicą 1 Sierpnia (start sprzed Miejskiego Domu Kultury), Hutniczą, Kwiatkowskiego, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego, Chopina, Okulickiego, Popiełuszki i ponownie ul. 1-go Sierpnia (Meta).

MP

Materiał video

Przewiń do komentarzy





































































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~zniszczycpkp

Proponuje calkowicie olac prezesow z PKP,zrobic sciezke wzdluz torow,nawet nie informujac tych baranow.Prezesi to motloch i zasluzyli sobie na takie traktowanie.

Andrzej_2.0

~malkontent a kiedy tam ostatnio był wypadek na tym skrzyżowaniu?

Andrzej_2.0

~malwina, ręce opadają. Czym możesz się pochwalić? Co zrobiłaś dla miasta dla ludzi wokół?

~malkontent

Czy nie lepiej by było przejechać przez miasto i zlikwidować wszystkie miejsca potencjalnych wypadków. Np. skrzyżowanie Mickiewicza ze Staszica. Takich miejsc jest w mieście kilkanaście a może i więcej.

~malkontent

Czy nie lepiej by było przejechać przez miasto i zlikwidować wszystkie miejsca potencjalnych wypadków. Np. skrzyżowanie Mickiewicza ze Staszica. Takich miejsc jest w mieście kilkanaście a może i więcej.

~malwina

Czy to prawda, tak słyszałam że ta prezeska stowarzyszenia rowerowego Klaudia korzystna ze stowarzyszenia dla siebie od różnych firm gadżety rowerowe?

wyborca

A Arka Noego śpiewa, że rower jest w lecie...

~na zywo

o widze pan dariusz przytula sie znalazl na 12 zdjeciu od dolu sluzy miejski klimat radny ?? nie ma to jak swieze powietrze niz klawiatura smiech2

~Pytanie???

A czemu tylko w wiosne i lato???

Prawdziwy rowerowiec kręci cały rok!!!

Wiosna Lato Jesień Zima sezon na rower nie przemija!!!

El,Banan

Ten bez siodełka na fotkach to ja👀

~Sylwia

a czego nie widać na zdjęciach żadnego roweru miejskiego ? Przecież taki popyt maja umiech
propaganda idzie jak zaplanował włodarz

~PiSi52

Jeśli chodzi o brakujący odcinek, to nawet nie ma problemu. Dawny ciąg ciepłowniczy wystarczy wykarczować i zrobić żwirówkę.

~PiSi52

Najwspanialsze jest to że jadą od 6 (a nawet młodsi) do 100lat (może i starsi).

wyborca

Tempo jazdy 6,66 km/h?

~zlosliwy

To ktos to czyta?

ludeka3

W artykule jest błąd. Pojechaliśmy z 1 Sierpnia w Popiełuszki