Zwycięstwo Stali w Warszawie

Najmniejszych problemów nie mieli koszykarze Stali Stalowa Wola z odniesieniem zwycięstwa nad młodziutką drużyną Polonii Warszawa.

Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie Daniela Olszewskiego, jednak Stal szybko przejęła sprawy w swoje ręce i po dziesięciu minutach wygrywała 16:11. Pod koniec drugiej kwarty, najlepszej w całym meczu dla gospodarzy, Polonia, po celnym rzucie za trzy Marcina Wiszomirskiego dogoniła zespół trenera Bogdana Pamuły. Było to w 18. minucie, warszawianie wygrywali 25:24. Ale długo z tego prowadzenia się nie cieszyli. Dwa punkty Zaguła, trzy Wojtanowicz i po dwudziestu minutach gry, Stal wygrywała 29:25.

Po przerwie nasza drużyna zagęściła obronę i juniorzy Polonii zaczęli mieć coraz większe problemy ze zdobywaniem punktów. Ostatecznie udało im się wcelować do naszego kosza trzy razy. Skuteczniejsza była Stal, która przed ostatnią kwartą wygrywała 44:31. W ostatnich dziesięciu minutach nasi koszykarze kontrolowali grę, wygrywając ostatecznie różnicą 17 punktów.

Do utrzymania brakuje Stali jednego zwycięstwa i mamy nadzieje, że odnoszą go nasi koszykarze w najbliższą sobotę, 19 marca w Bielsku Podlaskim z Turem, z którym zagramy u siebie w środę, 23 marca.

POLONIA WARSZAWA - STAL STALOWA WOLA 47:64 (11:16, 14:13, 6:15, 16:20)

POLONIA: Olszewski 8, Nieporęcki 4, Szymański 4, Piesio 4, Skowroński 3 (1x3) oraz Wiszomirski 14 (1x3), Kędel 4, Stokowski 2, Aderek 2, Krawczyk 2, Soliński 0, Drewniak 0.

STAL: Galewski 16, Konieczny 11 (3x3), Zaguła 10, Pawlus 4 (1x3), Nowak 0 oraz Wojtanowicz 7, Pawlus 6, Kułaga 5, Pietras 5.