Podium na otwarcie sezonu

[mini] Fot.: (Fb Joanna Jóźwik), Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska/Running Creatives [/mini]

Joanna Jóźwik na otwarcie sezonu wywalczyła podium w halowym mityngu lekkoatletycznym w Düsseldorfie. 2:02.29 to czas jaki Polka osiągnęła w biegu na 800 m.

Polka rozpoczęła bieg w tyle stawki, do przodu przesunęła się pod koniec rywalizacji. Na ostatniej prostej zawodniczkę AZSu-AWFu wyprzedziła Niemka Christina Hering.

Najlepsza w biegu na 800 m była Etiopka Habitam Alemu (2:01,99), Christina Hering zajęła drugą lokatę (2:02,19) uzyskując nowy rektor życiowy. Wychowanka Andrzeja Wołkowickiego Joanna Jóźwik zajęła 3 miejsce z czasem 2:02.29. 4 miejsce zdobyła Selina Buchel ze Szwajcarii (2:02.91). Kolejna lokata przypadła Niemce Fabienne Kohlmann (2:02.96). Ukrainka Anastasia Tkachuk przekroczyła linię mety jako 6 (2:03.72). Rababe Arafi z Maroko zajęła ostatnie miejsce (2:06.82).

Czasy wszystkich trzech biegaczek, które stanęły na podium to wymagane minimum na halowe MŚ. Życiowy wynik Polki w biegu na 800 metrów (hala) padł w ubiegłym roku w Toruniu i wynosi 2:00,01.