Zwycięstwa koszykarzy i koszykarek Stali

W II lidze mężczyzn drużyna Stali Stalowa Wola pokonała u siebie Shmoolky Warszawa, a „stalówki” przywiozły zwycięstwo z Zabrza.

Shmoolky w meczu ze Stalą prowadzili tylko raz. Było to w 30. sekundzie, gdy „za trzy” celnie przymierzył Mikołaj Motel. Chwilę wcześniej dwa punkty zdobył Tomasz Pawlus. Goście wygrywali 3:2. Kolejne minuty to dominacja naszej Stali. Raz tylko, pod koniec trzeciej kwarty, koszykarze trenera Bogdana Pamuły, pozwolili przeciwnikowi zbliżyć się na dwa punkty (53:51), ale tak stan trwał zaledwie kilkanaście sekund. Sytuacja wróciła do „normy” i w połowie ostatniej kwarcie Stal, po 5 punktach z rzędu najlepszego gracza meczu Rafała Partyki i rzucie wolnym Tomasza Pawlusa, wygrywała różnicą 22 pkt (75:53). W ostatnich dwóch i pół minutach stalowcy nie zdobyli już ani jednego punktu, goście...

trzynaście. Zwycięstwo odniósł także panie. Stal przywiozła komplet punktów ze Śląska. W spotkaniu z MKS-em Zabrze zespół trenera Bogdana Wołoszyna wygrał wszystkie cztery kwarty. Dla gospodyń blisko połowę wszystkich punktów zdobyła rozgrywającą Sandra Śniegula.

II liga mężczyzn

STAL STALOWA WOLA - SHMOOLKY WARSZAWA 77:66 (19:16, 25:18, 12:17, 21:15) STAL: Partyka 23 (4x3), Pawlus 15, Zaguła 15, Konieczny 9 (1x3), Łabuda 3 oraz Pietras 5 (1x3), Nowak 5, Bnadyga 2, Czopor, Karlik Szwedo.

SHMOOLKY: Mikołaj Motel 14 (2x3), Rudko 11 (8 zb.), Nałęcz 10 (2x3), Przygucki 8, Nogajski oraz Nawrot 8, Grębski 6, Maksymilian Motel 5, Łapiński 4, Fronc.

II liga kobiet

MKS ZABRZE - STAL STALOWA WOLA 74:82 (17:19, 18:21, 18:19, 21:23) MKS: Śniegula 35, Rusińska 13, Jurzica 9, Stec 7, T.Bieguńska 4, N.Bieguńska 2, Górnik 2, Osipiak 2, Góźdź, Paliwoda.

STAL: Piech 25, Kotula 14, Lasyk 12, Dudek 11, Gołębiowska 9, J.Dul 5, Kaczor 4, Stygar 2, Ł.Dul, Bebło.