Wygrana koszykarek, porażka koszykarzy

Pięć sekund przed końcem meczu koszykarze Stali Stalowa Wola wygrywali w Lublinie z AZS-em UMCS 77:76, ale z parkietu schodzili przegrani. Zwycięstwem zakończyło się natomiast spotkanie koszykarek Stali z Ikarem Niepołomice.

Drużyna trenera Bogusława Wołoszyna w zasadzie już w pierwszej połowie zapewniła sobie końcowy sukces. Pierwszą kwartę wygrała różnicą 15, a drugą 12 punktów i po dwudziestu minutach prowadziła 49:22. Po przerwie „stalówki” skupiły się już tylko na kontrolowaniu wyniku. Tradycyjnie najwięcej punktów dla Stali zdobyły, Martyna Kotula i Gabriela Piech, do których dołączyła w sobotę wypożyczona z MLKS-u Rzeszów Michalina Gołębiowska. O pechu mogą mówić panowie. Stal w meczu z AZS-em Lublin zaprezentowała dobry basket i naprawdę niewiele brakowało, by wróciła z wyjazdu z wygraną. Po trzech kwartach gospodarze wygrywali 61:60. W pierwszej minucie czwartej kwarty pięć punktów zdobył Rafał Partyka (2+3), nasza drużyna odzyskała prowadzenie, które utrzymała do 38. minuty. Po „trójce” Bartłomieja Karolaka i akcji Wiśniewskiego lublinianie wygrywali jednym punktem 76:75. Dwie ostatnie minuty były bardzo nerwowe w wykonaniu obydwu drużyn. Pięć sekund przed końcem trafił do kosza Rafał Partyka. Trener „akademików” przeprowadził zmianę. Zszedł Krzeszowski, wszedł Tradecki i trzy sekundy później po jego podaniu punkty na wagę zwycięstwa zdobył najskuteczniejszy gracz tego meczu Rafał Król.

II liga kobiet

STAL STALOWA WOLA - IKAR NIEPOŁOMICE 82:54 (24:9, 25:13, 16:20, 17:12)

STAL: Kotula 25, Piech 20, Gołębiowska 15, J.Dul 10, Żybura 4, Lasyk 3, Ł.Dul 2, Stygar 2, Dudek 1, Bebło, Długosz, Baran.

IKAR: I.Janas 16, Lebiest 12, Szewczyk 12, Tancula 10, J.Janas 4, Kryus, Krzyżak, Ogarek, Pawłowska.

II liga mężczyzn

AZS UMS LUBLIN - STAL STALOWA WOLA 78:77 (17:24, 32:14, 12:22, 17:17)

AZS: Król 28 (3x3, 11 zb.), Karolak 14 (4x3, 7 as.), Wiśniewski 10, Tradecki 6 (2x3), Stefaniuk 2 oraz Krzeszowski 14 (2x3), Kowalczuk 4, Marciniak, Miturski, Myśliwiec.

STAL: Partyka 24 (3x3), Zaguła 20 (1x3), Konieczny 14 (4x3), Wojtanowicz 6, Łabuda 5 oraz Pawlus 4 (7 zb.), Pietras, Kułaga 2, Nowak, Bandyga.