Zwycięstwo w dobrym stylu

W pierwszym drugoligowym występie przed swoją widownią koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali Start II Lublin.

Zespół z Lublina dotrzymywał w tym meczu kroku naszej Stali tylko dlatego, że miał w składzie Bartosza Ciechocińskiego i Bartosza Myśliwca. Pierwszy z nich zdobył prawie połowę punktów z całego dorobku Startu, trafił pięć „trójek”, zanotował 3 bloki i 5 zbiórek. Jednak do połowy trzeciej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Po trzech celnych rzutach „za trzy” Ciechońskiego i efektownym wsadzie Myśliwca, Start wyszedł na prowadzenie 50:47, ale to było w zasadzie wszystko na co pozwolili tego dnia zawodnicy trenera Bogdana Pamuły lublinianom i ostatecznie spotkania zakończyło się zwycięstwem różnicą 19 punktów.

W następnej kolejce, sobota, 17 października o godzinie 18, Stal Stalowa Wola zagra także w swojej hali, a rywalem naszego zespołu będzie KK Warszawa rezerwy Startu zagrają u siebie z Turem Bielsk Podlaski.

Stal Stalowa Wola – Start II Lublin 82:63 (19:19, 23:18, 20:17, 20:9)

Stal: Partyka 12 (3x3), Konieczny 11 (3x3), Kułaga 8, Łabuda 8 (2x3), Wojtanowicz 8 – Zaguła 17, Pawlus 12, Pietras 4, Bandyga 2.

Start: Ciechociński 30 (5x3), Myśliwiec 21, Szczepaniak 4, Pelczar 2, Hałas – Łoszczyk 4, Muda 2, Opas, Breś, Garbacz.