Mistrzostwa Polski Strażaków PSP

W Rakoniewicach odbyła się piąta edycja „Dychy Drzymały”, biegu który w biegowym świecie ma już swoją renomę. W tym roku na starcie stanęło 1480 osób, w tym 225 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Równocześnie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w biegu na 10km. W zawodach udział wzięło 11 drużyn reprezentujących Komendy Wojewódzkie i Szkoły Pożarnicze Państwowej Straży Pożarnej. Reprezentacja Województwa Podkarpackiego wystąpiła w 5 osobowym składzie w którym znalazło się dwóch strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli : młodszy kapitan Krzysztof Krawczyk i sekcyjny Paweł Kurkiewicz. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. W poprzednich latach drużyna KW PSP w Rzeszowie z naszymi reprezentantami w składzie zdobywała dwukrotnie wicemistrzostwo i raz Mistrzostwo Polski Strażaków PSP w biegu na 10 kilometrów.

Bieg w Rakoniewicach był ostatnim w 2015r. biegiem zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Komendanta Głównego PSP w biegach. 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet Pucharu KG PSP zdobyła kapitan Magdalena Staniszewska. Sekcyjny Paweł Kurkiewicz zajął 5 miejsce w kategorii mężczyzn do 29 lat, a młodszy kapitan Krzysztof Krawczyk 7 miejsce w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat. W kategorii mężczyzn 30-39 lat punktował również ogniomistrz Marcin Korzonek zajmując ostatecznie 23 miejsce.