Za nami szachowe zmagania

26 września odbyły się zawody szachowe o puchar Prezesa Sanbanku w Stalowej Woli. Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli.

Sponsorem turnieju był Sanbank w Stalowej Woli - organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowane nagrody rzeczowe oraz puchary.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone w jednej grupie , natomiast klasyfikacja końcowych wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: A- uczniowie szkół podstawowych, B- gimnazjaliści oraz C- uczniowie ze szkół średnich.

Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z uczestników miał na partię 15 minut. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem. W zawodach wystartowało łącznie 40 młodych adeptów królewskiej gry. Wysoka frekwencja pokazała, że gra w szachy cieszy się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Najliczniej reprezentowaną grupą dzieci byli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Stalowej Woli pod opieką swojego nauczyciela oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 w Stalowej Woli oraz innych stalowowolskich szkół.

W zawodach szachowych uczestniczyły również dzieci z Pysznicy, Jastkowic, Zaklikowa, Rudnika nad Sanem oraz Nowej Sarzyny.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 a zakończone zostały o godz. 14:00. Zwycięzcy zawodów w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali Puchar i dyplom, natomiast za zajęcie miejsca 2- 4 nagrody rzeczowe i dyplomy.

Po 7 rundach I miejsce w grupie A ( Szkoła Podstawowa) zdobył reprezentant UKS Orlik Rudnik nad Sanem – Mikołaj Złotek zdobywając 5,5 pkt. zaś 2 miejsce zajął Adrian Słoniec z UKS Orlik Rudnik nad Sanem (uzyskując 5,0 punktów), natomiast 3 miejsce Piotr Działak - reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA uzyskując również 5,0 punktów.

W grupie B: ( Gimnazjum) 1 miejsce uzyskała – Barbara Trybowska zdobywając (5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2 miejsce zajęła – Urszula Jakubowska ( 4,5 pkt.) z Unii Nowa Sarzyna, natomiast 3 – miejsce zajęła reprezentantka Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA – Aneta Gemzik ( 4,0 pkt.).

W grupie C: ( Szkoła Średnia ) 1 miejsce uzyskała – Anna Trybowska zdobywając (6,0 pkt.) - UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2 miejsce zajął – Krzysztof Socha – z Unii Nowa Sarzyna ( 5,5 pkt.), natomiast 3 – reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA – Kacper Kłok ( 5,5 pkt.)

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyła Pani przedstawiciel Sanbanku w Stalowej Woli, która podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyła puchary i nagrody dla zwycięzców a dla wszystkich pozostałych słodkie upominki i dyplomy.