II miejsce siatkarek Vega MOSiR

W minionych weekend siatkarki Vegi MOSiR uczestniczyły w turnieju juniorek w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach wzięło udział 5 zespołów, mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym" po trzy sety bez względu na wynik.

W pierwszym spotkaniu Veganki zmierzyły się z KSZO Ostrowiec przeciwniczkami z tegorocznego ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek. Siatkarki z Ostrowca miały ogromną ochotę na rewanż za przegraną z Vegą w ćwierćfinale. Po pierwszym przegranym secie na przewagi, siatkarki ze Stalowej Woli silnie się zmotywowały, i następne dwa sety rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 2-1.

Kolejnym przeciwnikiem Veganek był Lider Konstantynów Łódzki. Przeciwniczki doświadczone, dobrze wyszkolone technicznie, dysponujące doskonałymi warunkami fizycznymi mające na koncie m.in. vice mistrzostwo Polski młodziczek, bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę. Nasze siatkarki w tym spotkaniu zostawiły na boisku sporo sił,by w końcowym rozrachunku odnieść zwycięstwo.Po stojącym na niezłym poziomie i bardzo zaciętym meczu rozstrzygnięcie spotkania padło dopiero w tie breaku. Siatkarki ze Stalowej Woli zachowały więcej zimnej krwi i wygrały decydujący set 16-14 a cały pojedynek 2:1.

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia turnieju na boisku pojawiły się Budowlani Łódź. Zawodniczki z Łodzi to zaplecze ekstra klasowej drużyny ,niektóre trenujące z pierwszą drużyną. Mocne zbicia i skuteczne bloki Łodzianek sprawiły że Veganki musiały wznieść się wysoki poziom aby stoczyć wyrównaną walkę. Na razie jeszcze przeważyła siła fizyczna starszych rywalek ale trzeci set pokazał że dla stalowowolskich dziewczyn nie ma rzeczy niemożliwych. Nasz zespół przegrywał już w stosunku 11-3. Wtedy trener Patkiewicz poprosił o czas dla drużyny. Po tej przerwie duch walki wstąpił w serca Mistrzyń Podkarpacia. Bezbłędna gra sprawiła, że Łodzianki zaczęły popełniać błędy, a rozpędzone Veganki z akcji na akcję grały coraz lepiej. Vega MOSiR wygrała seta 15-13 z Budowlanymi Łódź i jako jedyna na turnieju urwała seta faworytkom.

Niedzielne spotkanie z TPS Lublin przebiegało pod dyktando siatkarek ze Stalowej Woli. Trener Patkiewicz skorzystał w tym meczu ze wszystkich zawodniczek, ustawiając zespół bardzo wszechstronnie. Zwycięstwo 3-0 nad TPS Lublin ulokowało drużynę Vega MOSiR Stalowa Wola na drugim miejscu.

Równolegle w Ostrowcu odbywał się turniej ekstraklasy Orlen ligi. Nasze siatkarki miały możliwość obejrzenia spotkania Developresu Rzeszów z LTS Legionovia Legionowo.

Skład Vegi MOSiR Stalowa Wola: Dominika Stępień, Aleksandra Bazan, Anita Plizga, Katarzyna Hanejko, Natalia Szajowska, Katarzyna Dąbrowicz, Agata Zawierucha, Anna Czerwonka, Dominika Piskorowska, Weronika Pokój, trener Jakub Patkiewicz.

Najlepszą zawodniczką w drużynie Vegi MOSiR Stalowa Wola wybrana została rozgrywająca bardzo dobry turniej Natalia Szajowska.