Stalowe derby dla Mielca

Przez godzinę Stal Stalowa Wola remisowała bezbramkowo w Mielcu w meczu 4. kolejki II ligi. Niestety, ostatnie dwa kwadransy należały do piłkarzy trenera Janusza Białka. Mielczanie wygrali 3:0, rewanżując się „Stalówce” za majową porażkę na swoim stadionie 0:2.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że goście dostaną na Stadionie Miejskim w Mielcu takie „baty”. To gracze Jaromira Wieprzęcia dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę, natomiast gospodarze skupili się przede wszystkim na obronie. Szkoda, że dobrej okazji strzeleckiej nie wykorzystał ten, który w ostatnich dwóch meczach obu Stali okazywał się być katem mieleckiej drużyny, czyli Tomasz Płonka (na zdjęciu).

Po przerwie obraz gry zmienił się od 61. minuty. Preis przedarł się prawą stroną, wpadł w pole karne i uderzył w kierunku bramki, Tomasz Wietecha wybił piłkę przed siebie, ale wprost pod nogi Nowaka i zrobiło się 1:0. W 72. minucie mielczanie przeprowadzili bliźniaczą akcję, znów prawą stroną, znów zakończoną zdobycie bramki. Tym razem do stalowowolskiej bramki trafił Prokić. W ostatnich sekundach gry wynik ustalił po szybkiej kontrze Duda, posyłając piłkę technicznym strzałem ponad wychodzącym z bramki Wietechą.

W najbliższą środę, 26 sierpnia kolejne mecze w drugiej lidze. Stal Stalowa Wola podejmie Wisłę Puławy, która w sobotę doznała pierwszej w tym sezonie porażki, przegrywając u siebie ze Zniczem Pruszków 1:3.

STAL MIELEC - STAL STALOWA WOLA: 3:0 (0:0)

1-0 Nowak (61)

2-0 Prokic (72)

3-0 Duda (90)

MIELEC: Libera - Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger - Żegleń (54 Preis), Duda, Żubrowski, Nowak, Prokić - Łętocha (55 Cholewiak).

STALOWA WOLA: Wietecha - Kantor, Wrona, Wawrzyński, Kowalski - Jabłoński, Giel, Kachniarz (77 Siudak), Łanucha, Mikołajczak (37 Mistrzyk) - Płonka.

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Żółte kartki: Duda, Łętocha, Nowak, Getinger, Sulewski - Mikołajczak, Giel, Mistrzyk, Jabłoński.

Widzów: ok.3000