Łańcucki przywiózł srebro z Francji

[mini]Fot.: facebook [/mini]

Stanisław Łańcucki ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza na 21. Mistrzostwach Świata Weteranów w lekkiej atletyki zdobył srebrny medal w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

15 sierpnia, reprezentant naszego kraju Stanisław Łańcucki podczas Mistrzostw Świata Weteranów w Lyon (Francja) na dystansie 3000 m. z przeszkodami zdobył drugie miejsce z wynikiem 11:00,75. Pierwszy był Hiszpan Perez Cesar (10:38,09), brąz wywalczył Kanadyjczyk Deighan Chris z czasem 11:04,34.

To już kolejny sukces na arenie międzynarodowej 57-letniego biegacza. Swoimi wynikami Stanisław Łańcucki promuje od lat Stalową Wolę. Warto tu przypomnieć, że w 2014 roku Łańcucki zdobył srebro w tureckim Izmirze w biegu na 3000 m z przeszkodami. Ustanowił wtedy rekord Polski w kategorii wiekowej M-55. Rok wcześniej wywalczył tytuł Mistrza Świata. Było to podczas Mistrzostw Świata Weteranów w Porto Alegre 2013. Ten niesamowity wyczyn został doceniony przez Radę Powiatu Stalowowolskiego.