Podział punktów przy Hutniczej

Podziałem punktów zakończyły się kolejne derby północy Podkarpacia pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Siarką Tarnobrzeg. Obie bramki padły po przerwie.

Pierwsze 45. minut to przede wszystkim pilnowanie tyłów. Bramkarze pracy nie mieli, a jeśli już to po błędach swoich obrońców. Tak np. było w 10. minucie, kiedy to Konrad Stępień o mały włos a przelobowałby Beszczyńskiego. Na szczęście dla Siarki cała sytuacja miała miejsce daleko od bramki, w okolicach 10 metra.

Nieco ciekawsza była druga połowa, ale tylko dlatego, że kibice oglądali gole. W 47. minucie słabo spisujący się w pierwszej połowie Przewoźnik, popełnił kolejny błąd, podając piłce... Płonce, a ten z z bliskiej odległości nie dał bramkarzowi Siarki żadnych szans. Utrata bramki poderwała S jedenastkę z Tarnobrzega do energiczniejszych ataków, a Stal - tradycyjnie, kiedy objemuje prowadzenie - cofnęła się głęboko na swoją połową. Siarka atakowała, ale to Stalówka była bliższa zdobycia bramki. W 63. minucie Płonka, po podaniu Jabłońskiego, uderzył „z pierwszej” z pola karnego, ale Beszczyński popisał się niezłym refleksem i wybił piłkę przed siebie.

W 82. minucie na tablicy wyników przy nazwie Siarka wyświetliła się jedynka. Z rzutu rożnego dośrodkował Domański, środkowi obrońcy Stali nie przypilnowali Stefanika, który „główką” pokonał Wietechę, zapewniając swojej drużynie remis.

Trener Wieprzęć powiedział po meczu, że wynik spotkania jest, jego zdaniem, sprawiedliwy i że słabszą postawę swojej drużyny usprawiedliwia wyczerpaniem fizycznym po meczu Pucharu Polski z Piastem Gliwice, trwającym 120 minut, a także brakiem głównego motoru napędowego, kontuzjowanego Mikołajczaka.

Natomiast oddzielną kwestią pozostaje sędziowanie. W drugiej połowie łódzki rozjemca popełnił kilka ewidentnych błędów, co akurat może przytrafić się każdemu sędziemu, natomiast pytanie do pana Maczyka brzmi: dlaczego z tych błędów korzystali w zdecydowanej części „siarkowcy”?

STAL - SIARKA 1:1 (0:0)

1-0 Płonka (47), 1:1 Stefanik (82)

Stal: Wietecha - Kantor, Wawrzyński, Wrona, Wawrzyński, Kowalski- Jabłoński, Łanucha, Kachniarz (87 Siudak), Giel (72 Jagiełło), Mistrzyk (79 Bartkiewicz) - Płonka.

Siarka: Beszczyński - Przewoźnik (67 Więcek), Stępień, Kościelny, Suchecki - Mędzelowski (77 Buczek), Korzępa (34 Stromecki), Domański, Stefanik, Jakubowski (55 Koczon) - Martuś.

Sędziował: Paweł Malczyk (Łódź).

Żółte kartki: Wrona, Kowalski, Kantor, Jabłoński, Płonka.

Widzów: ok. 1600 (w tym 200 kibiców Siarki)