Brąz dla Danuty Urbanik

[mini]Fot. PZLA [/mini]

Danuta Urbanik z Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” z 91. Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce przywiezie brązowy medal za bieg na 1500 metrów.

Podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce, które rozgrywane są w Krakowie Danuta Urbanik zajęła 4 miejsce w finale biegu na 800 metrów. Niestety, nie udało się obronić brązowego medalu. Złoto na tym dystansie zdobyła Joanna Jóźwik z czasem 2:02:99. Srebrny medal dostała Angelika Cichocka za wynik 2:03.28. Trzecie miejsce wywalczyła Syntia Ellward (2:04.72).

We wtorek, w biegu na 1500 metrów stalowowolska biegaczka zajęła trzecie miejsce z wynikiem: 4:13.73 i tym samym wywalczyła brązowy medal.

Pierwsze miejsce w tej rywalizacji przypadło Sofii Ennaoui z czasem 4:12.12. Druga była Angelika Cichocka z wynikiem 4:12.71. Anna Wójcik, również z KKS „Victoria”, uzyskała 11 lokatę z czasem 4:13.73.