Mielec zdobyty 2:0

Stal Stalowa Wola pokonała w kolejnym meczu II ligi imienniczkę z Mielca na jej stadionie 2:0.

Nasza drużyna bardzo szybko objęła prowadzenie. W 10. minucie po „główce” Płonki Libera odbił piłkę, ale doskoczył do niej Sekulski i strzelił 26. gola w tym sezonie w meczach II ligi. Chwilę później Wietecha kapitalnie interweniował po strzale Cholewiaka, przenosząc piłkę nad poprzeczkę swojej bramki.

W 18. minucie gospodarze byli bardzo bliscy wyrównania, na nasze szczęście, piłka trafiła jedynie w słupek.

Kilka minut później znów nam dopisało szczęście, o centymetry pomylił się, uderzając z ponad 25 metrów Krystian Getinger.

Pierwsze minuty po przerwie należały do mielczan. W 49. minucie Wietecha znowu musiał wykazać się swoim wysokim kunsztem broniąc strzał Cholewiaka z ostrego kąta. Mielczanie atakowali, ale w 66. minucie gola zdobyła nasz drużyna, z kilku metrów pokonał Liberę Tomasz Płonka.

W 80. minucie huknął z dystansu Sekulski, piłka przeleciała obok „okienka” mieleckiej bramki, a za chwilę Michał Czarny w idealnej sytuacji nieczysto trafił głową w piłkę i nie padła trzecia bramka dla naszego zespołu.

Pod koniec meczu rozmiary porażki mógł zmniejszyć Duda, ale z kilku metrów „wypalił” ponad bramkę.

Nasza Stal na trzy kolejki przed końcem rozgrywek traci do lidera tylko 3 pkt. W sobotę przy ul. Hutniczej „Stalówka” zmierzy się z Legionovią (g. 17).

STAL MIELEC – STAL STALOWA WOLA 0-2 (0-1)

0-1 Sekulski (10), 0-2 Płonka (66)

Stalowa Wola: Libera – Getinger, Załucki, Duda, Głaz - Sulewski, Domański (46 Bożek), Nowak, Kościelny - Cholewiak, Łętocha

Mielec: Wietecha – Bartkiewicz (46 Kantor), Czarny, Bogacz, Kowalski - Mikołajczak, Stelmach, Giel, Jakubowski - Sekulski, Płonka (85 Łanucha).