Wybiegała wicemistrzostwo Polski

Anna Wójcik z z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola zdobyła srebrny medal podczas rozgrywanych z Zamościu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na dystansie 10 000 metrów.

Złoto wywalczyła biegaczka Vectry Włocławek Daria Gawłowska, która uzyskała czas 36:21,48.

Podopieczna trenera Mirosława Barszcza, która przez długi czas biegła na czele stawki, minęła linię mety w czasie 36:28,48. To jej nowy rekord życiowy na tym dystansie. Brąz zdobyła Sylwia Ślęzak z Częstochowy - 36:57,10.

Blisko strefy medalowej był również Patryk Pawłowski ze Sparty Stalowa Wola, która zajął miejsce piąte, bijąc, podobnie jak Anna Wójcik, rekord życiowy - 30:50,26. Mistrzostwo Polski wywalczył Szymon Kulka z ULKS Lipniki, który pobiegł w czasie 30:10,32.

Na zdjęciu na prowadzeniu Anna Wójcik, za nią Sylwia Ślęzak, a na trzecim miejscu biegnie późniejsza zwyciężczyni Daria Gawłowska.