Polegli w Kluczborku w dziewięciu

Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze Stali Stalowa Wola. Grając od 65. minuty w dziewięciu, po czerwonych kartkach dla Bartkiewicza i Mikołajczaka, nasza drużyna uległa MKS-owi Kluczbork 1-2.

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli gospodarze. Już w 4. minucie sytuacji “sam na sam” z Wietechą nie wykorzystał brat bliźniak grającego w Stali Pawła Giela - Piotr. Później okazje bramkowe zmarnowali kolejno, Wolkiewicz, ponownie Giel i Niziołek. Stal po raz pierwszy w tej części gry zagroziła bramce MKS-u w 30. minucie, kiedy na strzał z blisko 30 metrów zdecydował się Radosław Mikołajczak. Piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki strzeżonej przez byłego bramkarza Siarki Oskara Pogorzelca.

W 38. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. W środkowej strefie boiska piłkę przejął Kasperkiewicz, podał do Niziołka, a ten wrzucił futbolówkę w pole karne. Mimo asysty obrońcy Piotr Giel zdołał oddać strzał i zrobiło się 1:0.

Po kilka minutach gry w drugiej połowie Stal została osłabiona, drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Bartkiewicz. Kilka minut później trener Wieprzęc dokonał w swoim zespole trzech zmian. Boisko opuścili: Płonka, Jakubowski i Kałat, a weszli Argasiński, Mikołajek i Kachniarz. Cztery minuty później nasza drużyna otrzymała kolejny cios. Mikołajaczak zdaniem sędziego chciał wymusić rzut karny i otrzymał za to żółtą kartkę. Było to drugie “żółtko” dla tego piłkarza i od 65. minuty Stal grała w dziewięciu!

Mimo to dziesięć minut później, po wrzutce Michałek z rzutu wolnego i przytomnemu zachowaniu się pod bramką Sekulskiego, piłka znalazła się w bramce gospodarzy. MKS rzucił się do ataku, ale to Stal stworzyła sobie w 82. minucie wyśmienitą okazję do zdobycia bramki. “Sam na sam” z Pogorzelcem znalazł się Patryk Tur, ale niepotrzebnie przekladał sobie piłkę z prawej na lewą nogę i w porę zażegnał niebezpieczeństwo Ganowicz, wybijając piłkę na róg. Trzy minuty później, po centrze z prawej strony, zamykający akcję, niepilnowany Kojder pokonał głową Wietechę, zapewniając Kluczborkowi trzy punkty.

MKS KLUCZBORK - STAL STALOWA WOL,A 2-1 (1-0)

1-0 Giel (38), 1-1 Sekulski (75), 2-1 Kojder (85)
MKS Kluczbork: Pogorzelec – Orłowicz, Ganowicz,, Gierak, Tomaszewski – Niziołek, Kasperkiewicz – Hober (73 Grzegorzewski), Wolkiewicz, Swędrowski (76 Nowacki) – Giel.
STAL: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor – Kałat (60 Mikołajek), Stelmach (68 Tur), Mikołajczak, Jakubowski (60 Argasiński), Płonka (60 Kachniarz) – Sekulski.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Zółte kartki: Wołkiewicz, Kojder - Mikołajczak, Bartkiewicz. Czerwone kartki: Bartkiewicz - 53. minuta, Mikołajczak - 64. minuta).