Koszykarze najlepsi w Bielsku-Białej

Koszykarze Stali Stalowa Wola zajęli pierwsze miejsce w półfinałowym turnieju barażowym o II ligę w Bielsku Białej.

Zespół trenera Bogdana Pamuły pokonał kolejno DAAS Basket Hills Bielsko Biała, PKK 99 Pabianice oraz Itago Gdynia.

W pierwszym meczu nasza drużyna miała problem tylko w pierwszych pięciu minutach. Po rzucie za trzy Mateusza Łabudy Stal wyszła na prowadzenie 11:10 i nie oddała go już do syreny kończącej to spotkanie. Bardzo dobrze zagrali w tym meczu, Rafał Partyka i Sylwester Konieczny (5 „trójek).

Drugim rywalem Stali była zespół z Pabianic. Po dwóch kwartach było 46:34. Po zianie stron Stal zacieśniła szyki obronne, wygrała trzecią odsłonę różnicą 21 „oczek” i w tej sytuacji czwarta kwarta była jedynie formalnością.

W niedzielę Stal postawiła kropkę nad i, wygrywając z głównym faworytem tego turnieju, Itago Gdynia. Rywal wygrał tylko pierwszą kwartę, w trzech pozostałych, lepsza była Stal.

STAL – DAAS BASKET HILLS BIELSKO BIAŁA 99:72 (27:15, 21:7, 32:21, 21:17)

Stal: Konieczny 24, Partyka 16, Zaguła 15, Łabuda 10, Kułaga 8, Wojtanowicz 7, Pietras 6, Bandyga 5, Drelich 4, Szwedo 2, Czopor 2, Chamera.

STAL – PKK 99 PABIANICE 87:51 (23:20, 23:14, 29:8, 12:9)

Stal: Łabuda 13, Partyka 9, Konieczny 9, Zaguła 9, Pietras 8, Bandyga 7, Chamera 7, Czopor 7, Szwedo 6, Kułaga 6, Drelich 6, Wojtanowicz.

STAL – ITAGO GDYNIA 97:77 (18:22, 28:18, 21:13, 30:24)

Stal: Łabuda 16, Wojtanowicz 15, Zaguła 14, Konieczn 14, Drelich 8, Pietras 8,, Bandyga 7, Partyka 6, Kułaga 5, Chamera 2, Szwedo 2, Czopor.

W pozostałych meczach: Itago – PKK 101:40, Itago – DAAS 101:66, PKK – DAAS 65:88.

Końcowa kolejność: 1. STAL – 6 pkt, 2. Itago – 5 pkt, 3. DAAS – 4 pkt, 4. PKK – 3 pkt.