Turniej o Puchar Prezesa PSS Społem

11 kwietnia odbyły się zawody szachowe o puchar prezesa PSS SPOŁEM w Stalowej Woli. W turnieju uczestniczyły osoby ze Stalowej Woli, Pysznicy, Jastkowic, Dzierdziówki, Rudnika nad Sanem oraz Nowej Sarzyny.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: A- urodzeni w 1998 r. i starsi oraz grupa B- urodzeni w roku 1999 i młodsi. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z uczestników miał na partię 15 minut. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem. W zawodach wystartowało łącznie 50 osób. Wysoka frekwencja pokazała, że gra w szachy cieszy się coraz liczniejszym zainteresowaniem przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży ale także osób dorosłych. W grupie A wystartowało 12 graczy, natomiast najliczniej była reprezentowana grupa B, w której wystąpiło 38 osób ( dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych).

Zwycięzca turnieju w grupie A otrzymał Puchar + nagrodę rzeczową i dyplom, natomiast za zajęcie miejsca 2-3 nagrody rzeczowe i dyplomy. W grupie B klasyfikacja wyników odbyła się w 2 podgrupach wiekowych : szkoła podstawowa i gimnazjum. Dla najlepszych ufundowano puchar i nagrodę rzeczową oraz dyplom a za miejsca 2-3 nagrody rzeczowe i dyplomy. Dodatkowo najmłodszy zawodnik turnieju otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom. W sumie rozdano 10 nagród rzeczowych a wszyscy gracze otrzymali słodki upominek i dyplomy uczestnictwa.

Po 7 rundach I miejsce w grupie A zdobyła reprezentantka UKS Orlik Rudnik nad Sanem – Anna Trybowska zdobywając 6,5 pkt. zaś 2 miejsce zajął Adam Soja z Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA (uzyskując 6,0 punktów), natomiast 3 miejsce zdobył Bolesław Ziółkowski z UKS Orlik Rudnik nad Sanem uzyskując 5,0 punktów. W grupie B: ( podgrupa gimnazjum) 1 miejsce uzyskała – Barbara Trybowska zdobywając (6,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2 miejsce zajął – Kacper Kłok z Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA ( 6,0 pkt.), natomiast 3 – Urszula Jakubowska ( 5,0 pkt.) z Unii Nowa Sarzyna.

W grupie B: ( podgrupa szkoła podstawowa) 1 miejsce uzyskał – Mikołaj Złotek zdobywając (5 pkt.), 2 miejsce zajął – Adrian Słoniec ( 5,0 pkt.), natomiast 3 – Patrycja Zygmunt ( 5,0 pkt.)- wszyscy reprezentanci UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 6- latek Wojciech Jakubowski z Nowej Sarzyny.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybył prezes PSS Społem Pan Jacek Nowicki, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczył puchary i nagrody dla zwycięzców a dla wszystkich pozostałych słodkie upominki i dyplomy.

Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli. Sponsorem turnieju był PSS Społem w Stalowej Woli.