Kolejne sukcesy naszych tancerzy

W Jędrzejowie odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO (International Dance Organization) w Tańcach Par i Synchro Dance. Swój udział już po raz piąty zgłosiła ekipa tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego Mała Volta, której trenerem jest Beata Główka.

Sukcesy w roku ubiegłego powtórzyły się i w tym roku i tak w kategorii "Merengue Couples Juniors " Mikołaj Sobótka i Agata Smolińska uplasowali się na 2 miejscu, kategorii " Bachata Couples Juniors" również zajęli 2 miejsce natomiast w kategorii "Salsa Couples Juniors " stanęli na najwyższym podium zostając Mistrzami Polski .

Wśród par dorosłych czyli w kategorii 16+ wystąpiły trzy stalowowolskie pary w kategorii " Salsa Couples Adults " - Marek Orłowski i Natalia Cebula uplasowali się na 10 pozycji a kategorii "Merengue Couples Adults " na finałowym 5 miejscu a zaraz za nimi pozycję szóstą zajęli Szymon Maziarz i Katarzyna Porębska dla których był to pierwszy start w tej kategorii .Siódma lokata przypadła dla Kacpra Żarów i Justyny Sokólskiej.

Świetny wynik, tuz za podium -4 miejsce przypadł dla najmłodszej tancerki z Małej Volty - Nikoli Fabianowskiej , która po raz pierwszy wystartowała w mistrzostwach w kategorii Salsa Shines do lat 11. W tej samej kategorii tanecznej ale wiekowej 12-15 lat finałowe 5 miejsce zajęła Agata Smolińska.

Kategoria , w której po raz pierwszy startowały stalowowolskie tancerki to Latin Show Solo i Duet , i tak w Latin Show Solo 12-15 lat Ewa Miazga zajęła 13 pozycję a w kategorii Latin Show Duet 16+ na miejscu 11 uplasowały się Iza Mazur i Katarzyna Iwan.

Świetny wynik uzyskały również startujące grupy taneczne z Małej Volty .

W kategorii" Couple Dance Master Showcase " grupa stalowowolskich tancerzy w układzie " Tropicana Show " zajęła 1 miejsce. Natomiast w kategorii " Latino Show Formations Juniors" formacja pt. "Casting do grupy Michaela Jacksona " uplasowała się na 6 miejscu .

Jestem bardzo dumna z moich tancerzy , chciałbym aby teraz mogli zaprezentować swoje umiejętności na rynku lokalnym , po takich mistrzostwach tancerze z Miejskiego Domu Kultury wcale nie zamierzają odpoczywać ,pełni energii zaraz po przerwie świątecznej zaczynają przygotowania do turnieju , który być może już w listopadzie po raz pierwszy odbędzie się w Stalowej Woli.