Po brązie przyszedł czas na srebro...

Bogdan Dziuba, dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Jastkowicach i prezes Stalowowolskiego Klubu Biegacza, został wicemistrzem Europy w crossie na dystansie 5 km w kategorii wiekowej M-40.

Dziuba uzyskał czas 13:36,40. Wygrał Radosław Dudycz z Gdańska (czas 13:25,4), a medal brązowy przypadł kolejnemu Polakowi, Markowi Wojasowi z Tucholi (czas 13:40,6). Srebro Dziuby jest drugim medalem naszego biegacza, wywalczonym w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów rozgrywanych w Toruniu. Kilka dni temu nasz zawodnik zdobył brązowy medal w biegu na 3000 m (czas 8:59,05).

W Toruniu startował jeszcze jeden reprezentant SKB Stalowa Wola, były starosta stalowowolski Robert Fila - zajął 10. miejsce w biegu na 1,5 km, uzyskując czas 4:31,59. Mistrzem Europy w tej konkurenecji został Hiszpan Roberto Sotomayor (4:01,83). Startujący w zawodach Piotr Rochowski w kat. M50 (na 5 km w Crossie) zajął 27 miejsce.