Kadetki Vegi mistrzyniami Podkarpacia

Siatkarki Vegi MOSiR Stalowa Wola pokonały w ostatniej kolejce drugiej fazy rozgrywek kadeckiej ligi wojewódzkiej zespół MKS-u Łańcut i zdobyły mistrzostwo Podkarpacia!

Drużyna trenera Jakuba Patkiewicz znakomicie zaczęła to spotkanie. „Veganki” wyraźnie dominowały w pierwszym secie, nieco mniej w drugim, ale obie partie rozstrzygnęły na swoją korzyść w sposób bezdyskusyjny, ale w kolejnym secie… stanęły. W trzeciej odsłonie, szczególnie w drugiej jego połowie, zachowywały się bezradnie i zespół z Łańcuta wykorzystał ich słabość, wygrywając do 19. W czwartym secie wyrównana walka trwała do stanu 13:13. Później przeważała już Vega. Przeważała bardzo wyraźnie. Bardzo dobrze w końcówce tego seta zagrywała Katarzyna Hanejko. Rywalki nijak nie mogły sobie poradzić z odbiorem i set zakończył się zwycięstwem Vegi 25:16.

VEGA MOSiR – MKS ŁAŃCUT 3:1 (25:16, 25:21, 19:25, 25:16)

Vega grała w składzie: Stępień, Szajowska, Mierzwa, Sibiga, Hanejko, Plizga, Zawierucha (libero) oraz Urbaniak, Bazan, Czerwonka, Piskorowska. Trener J.Patkiewicz