To był I turniej szachowy tego typu

Za nami I turniej szachowy o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Zawody szachowe zostały zorganizowane dla juniorów z okazji ferii zimowych.

Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodych adeptów szachowych. W zawodach łącznie wzięło udział 44 dzieci w różnym wieku (przedszkolaki, szkoła podstawowa i gimnazjum). Wysoka frekwencja pokazała, że szachy cieszą się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przy tym warto zaznaczyć, że grę w szachy zaczynają dzieci w bardzo młodym wieku.

W zawodach uczestniczyły dzieci ze Stalowej Woli, Pysznicy, Jastkowic, Rudnika nad Sanem, Tarnobrzega oraz Nowej Sarzyny. Podczas rozgrywania partii szachowych widać było na twarzach dzieci radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi.

Wszystkie dzieci dostały nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast dla najlepszego juniora ze szkoły podstawowej oraz juniora z gimnazjum ufundowano również puchar. Do 10 miejsca włącznie były dyplomy za uzyskane miejsca, a pozostałe za uczestnictwo w turnieju.

Po 7 rundach I miejsce uzyskał reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego VICTORIA W Stalowej Woli – Kacper Kłok zdobywając 6,5 pkt. zaś 2 miejsce zajął Krzysztof Socha z Unii Nowa Sarzyny (uzyskując 6,0 punktów), natomiast 3 miejsce zdobył Jan Maj z TKSz Tarnobrzeg uzyskując 5,5 punkta. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Barbara Trybowska (5,5 pkt.), 5 – Zygmunt Magdalena ( 5,5 pkt.), 6 – Mikołaj Złotek ( 5,0 pkt.) wszyscy reprezentanci UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

W klasyfikacji juniorów ze szkół podstawowych najlepsza była Magdalena Zygmunt, z kolei w grupie szkół gimnazjalnych zwycięzcą został Kacper Kłok.

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyli zaproszeni goście: Ks. Proboszcz Edward Madej oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Rafał Weber, którzy podziękowali organizatorom a w szczególności dzieciom za udział w rozgrywkach oraz wręczyli puchary i nagrody dla zwycięzców a dla wszystkich pozostałych nagrody rzeczowe i dyplomy uczestnictwa.

Zawody zostały zorganizowane przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli, Urząd Miasta w Stalowej Woli oraz Parafię Matki Bożej Królowej Polski. Sponsorem turnieju był Urząd Miasta w Stalowej Woli.