Kolejne zwycięstwo koszykarzy Stali

Koszykarze Stali Stalowa Wola zrobili kolejny krok do tego, by w przyszłym sezonie występować w II lidze. Drużyna trenerów, Bogdana Pamuły i Roberta Grzyba, wygrała w niedzielę w swojej hali z Basketem LO im. ONZ Biłgoraj.

Stal bardzo szybko odskoczyła przeciwnikowi na kilka punktów, ale pod koniec pierwszej kwarty dała się dogonić i na początku 9. minuty, po rzucie za trzy Inglota, był remis po 14. Na szczęście ostatnie fragmenty tej części gry należały do naszej drużyny. Punkty po szybkiej kontrze zdobył Konieczny, a chwilę później "trójkę" trafił Łabuda i po 10. minutach meczu było 19:14. W drugiej kwarcie Stal nie tylko utrzymała, ale powiększyła przewagę do 13 pkt.

W pierwszych minutach po przerwie lepiej radziła sobie drużyna z Biłgoraja - goście przez 4 minuty zdobyli 9, a Stal tylko 2 pkt. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się remisem, a po pół godzinie gry Stal wygrywała różnicą 13 pkt (57:44). Aby nie "przedłużać" sprawy i nie trzymać swoich kibiców w niepewności, na początku czwartej odsłony sprawy w swoje ręce wziął kapitan zespołu Jacek Wojtanowicz. W ciągu niecałych czterech minut zdobył 9 pkt, "trójkę" w tym czasie dorzucił Maciej Pietras i w 34. minucie nasza drużyna wygrywała 69:46. W tym momencie było praktycznie po meczu.

STAL STALOWA WOLA - BASKET LO im. ONZ BIŁGORAJ 75:58 (19:14, 21:13, 17:17, 18:14)

Punkty dla Stali: Wojtanowicz 15, Łabuda 12, Pietras 11, Partyka 10, Zaguła 9, Konieczny 6, Bandyga 6, Pawlus 4, Szwedo 2, Kułaga, Chamera.