"Stalówki" utrzymały pozycję wicelidera

Koszykarki Stali Stalowa Wola wygrały kolejny ligowy mecz i nadal zajmują drugie miejsce w tabeli II ligi Regionu Południe.

Rywalem naszej drużyny był Chrobry Głuchołazy. Mecz rozegrano awansem. Koszykarki z Głuchołaz wykorzystały wyjad na Podkarpacie na zagranie dwóch spotkań. W sobotę gościły w Rzeszowie, przegrywając z MLKS-em jednym punktem (57:58). Dzień później zmierzyły się ze Stalą.

Od początku inicjatywa należała do naszego zespołu. "Stalówki" grały bardzo odważnie, pewnie w ataku i twardo w obronie, i chciałoby się ogladać naszą drużyną w takiej dyspozycji w każdym meczu.

Po dwóch pierwszych kwartach Stal prowadziła 40:29, a po pół godzinie gry było 52:38. W ostatniej kwarcie trener Artur Karlik dał pograć zawodniczkom rezerwowym, które utrzymały wysokie prowadzenie do syreny kończącej mecz. W naszym zespole po raz kolejny w tym sezonie najwięcej punktów zdobyła Gabriela Piech.

STAL STALOWA WOLA - CHROBRY GŁUCHOŁAZY 69:51 (20:14, 20:15, 12:9, 17:13) Punkty dla Stali: Piech 25, Kotula 10, Lasyk 10, Iwan 7, Koń 5 oraz Baran 5, E.Nowak 5, Dudek 3, Ł.Dul, Długosz, Bebło, Szaszyna.