Stal ponownie zwycięska

W kolejnych koszykarskich derbach Stalowej Woli, tym razem w lidze juniorów starszych U-20, ponownie lepszą drużyną okazała się Stal.

Podopieczni trenerów, Bogdana Pamuły i Roberta Grzyba, wygrali różnicą 54 punktów. Pierwsze 150 sekund meczu należało do rozgrywającego “Stalówki” Dawida Zaguły.. W 5. minucie Stal, po kolejnym jego celnym rzucie wygrywała 11:2. Także początek drugiej kwarty był popisem gry tego zawodnika. Zdobył pierwsze 8 pkt. Natomiast końcówka tej odsłony należała do Macieja Pietrasa, który w ostatniej minucie przed przerwą zdobył kolejno 7 pkt. Po 20. minutach Stal wygrywała 51:24.

Trzecią kwartę rozpoczął celnym rzutem z półdystansu Rafał Ziarnik, ale przez następne sześć minut punkty zdobywała już tylko Stal. W 27. minucie było 67:26, i praktycznie po meczu...

W ostatniej części spotkania stalowcy pozwolili rywalom zdobyć tylko 5 pkt (3 Zakościelny, 2 Ziarnik). Końcówkę meczu “biało-zieloni”, bo w takich strojach wystąpili koszykarze Stali, grali bez swojego najlepszego zawodnika Dawida Zaguły, który skręcił nogę.

STAL STALOWA WOLA - KUZNIA KOSZYKÓWKI STALOWA WOLA 91:37 (26:13, 25:11, 18:8, 22:5)

STAL: Pietras 9 (1x3), Zaguła 28 (1x3), Golec 6, Szwedo 17, Bandyga 15 oraz Szóstka 4, Buczek 2, Tarczyński 2, Chamera 8.

KUZNIA: Folwarczny 8, Szpyrka 4, Zakościelny 13, Ziarnik 4, Rękowicz 0 oraz Cios 4, Lipiński 4, Czyż 0.

Sędziowali: Marcin Bartuś i Marek Czerwiak.