Pożegnanie Rady Miejskiej

Image

Przez 4 lata Rada Miejska, obradując 72 razy, podjęła 992 uchwały. Ostatnie ważne decyzje dla miasta uchwalono 20 listopada 2014 roku. Wówczas też padły podziękowania za pracę na rzecz społeczeństwa...

23 radnych podejmowało wiele decyzji ważnych dla miasta

Pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej, której kadencja właśnie dobiegła końca odbyło się 10 grudnia 2010 roku. W skład Rady Miejskiej (2010-1014) weszli: Antoni Kłosowski (przewodniczący RM), Stanisław Ordon (zastępca przewodniczącego RM), Dariusz Przytuła (zastępca przewodniczącego RM), Andrzej Barwiński, Jerzy Augustyn, Maria Chojnacka, Jacek Czech, Adam Danaj, Joanna Grobel-Proszowska, Małgorzata Ignarska, Jadwiga Jankiewicz, Elżbieta Komsa, Ewa Kosak, Jerzy Majgier, Lucjusz Nadbereżny, Zbigniew Paszkiewicz, Alfred Rzegocki, Jan Sibiga, Wiesław Siembida, Marek Surowiec, Rafał Weber oraz Franciszek Zaborowski.

Zgodnie ze Statutem Miasta powołano 8 komisji stałych takich jak: Komisja Budżetu i Finansów, Komisja Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska, Komisja Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia, Komisja Inicjatyw Gospodarczych, Rozwoju i Promocji Miasta, Komisja Mieszkaniowa, Komisja Oświaty, Kultury i Sportu, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Najwięcej posiedzeń komisji, bo aż 175, odbyła Komisja Mieszkaniowa działająca pod przewodnictwem radnego Andrzeja Barwińskiego.

W mijającej kadencji 2010 – 2014 radni obradowali na 72 Sesjach Rady Miejskiej, w trakcie których podjęto 992 uchwały, złożono 233 różnych wniosków. Dla porównania, w poprzednich kadencjach 2006 – 2010 odbyło się 77 sesji, w trakcie których podjęto 1238 uchwał. W kadencji 2002– 2006 odbyły się 62 sesje, na których podjęto 924 uchwały, a w kadencji 1998– 2002 obradowano na 41 sesjach tworząc 807 uchwał.

Ocenę swojej pracy radni pozostawili mieszkańcom, choć trzeba tu podkreślić, że w tej kadencji Rady Miejskiej były takie osoby, które włożyły wiele wysiłku w działalność na rzecz miasta i jego obywateli, ale byli też i tacy, którzy te 4 lata po prostu przespali. Praca radnego to odpowiedzialność i działania, które powinny trwać przez całą kadencję. Niektórzy o tym zapominają, a po otrzymaniu mandatu ograniczają się głównie do pobierania diety, swoją aktywność rozpoczynając przy końcu kadencji, w celach wyłącznie kolejnej kampanii wyborczej.

Inwestycje

Podczas działalności tej RM zostało zrealizowanych wiele różnych inwestycji, do których zaliczamy m.in. przebudowę ul. Brandwickiej, kompleksową termoizolację budynków użyteczności publicznej na trenie miasta, pracę na rzecz stadionu lekkoatletycznego, kompleksową bazę naukowo-dydaktyczna, kompleksowe uzbrojenie i przygotowanie terenów inwestycyjnych łączących ul. Tołwińskiego z projektowaną drogą Z-5, remont i modernizację wnętrz Miejskiego Domu Kultury, rewitalizację osiedla Śródmieście oraz budowę drogi publicznej COP od ul. Grabskiego do ul. Kwiatkowskiego, budowę Laboratorium Międzyuczelnianego.

Podziękowania

Przewodnicy Rady Miejskiej Antoni Kłosowski podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju miasta i funkcjonowania instytucji mu podległych. Wymienieni otrzymali gratulacje oraz upominek- imienną zakładkę do książek. Wśród osób, które otrzymały podziękowania byli: dyrektorzy instytucji publicznych, starosta i przewodniczący Rady Powiatu, radni. Podziękowania otrzymali także dziennikarze- za udział w obradach oraz relacjonowanie pracy Rady. Miło nam poinformować, że również nasza redakcja otrzymała takie podziękowanie.

Przewodniczący Rady Miejskiej otrzymał również podziękowania od rajców.

- Panie przewodniczący, dziękujemy za 4 lata współpracy, za spokój, zaangażowanie i prawdziwą elegancję w prowadzeniu obrad sesji. Praca z panem była przyjemnością- mówiła Małgorzata Ignarska.

Głos zabrali również inni radni. Jako pierwsza wypowiedziała się Maria Rehorowska, która podkreśliła, że po 12 latach pracy w Radzie Miejskiej przechodzi na emeryturę. Podziękowała za współpracę swoim kolegom i koleżankom radnym z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Podkreśliła, że bardzo źle będzie wspominać współpracę z Andrzejem Szlęzakiem, który kiedy ona zabierała głos, opuszczał salę obrad. Podziękowała również 2 radnym- Lucjuszowi Nadbereżnemu oraz Rafałowi Weberowi za to również, że uczestniczyli w uroczystości 125-lecia kolei w Rozwadowie.

Z kolei radny Lucjusz Nadbereżny podziękował wszystkim rajcom za 4 lata współpracy, przeprosił także za to, że czasem pojawiały się mocniejsze słowa, po których ktoś mógł poczuć się urażony. Przyszły prezydent podkreślił również, że zawsze było to wynikiem troski o miasto i mieszkańców. Podziękował także pracownikom magistratu, dyrektorom, prezesom spółek podległych miastu.

Podziękowania złożył również radny Adam Danaj, który wraził nadzieję, że nowa rada oraz prezydent zadbają o stalowowolski stadion i naszą drużynę.

- Jak wiecie, uzyskałem mandat w wieku 19 lat. Zostałem najmłodszym radnym w historii miasta Stalowa Wola. Przebiłem nawet obecnego prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Jestem z tego powodu bardzo dumny. Od zawsze starałem się pokazać, że stalowowolski kibic nie jest bandytą, nie jest chuliganem, tylko jest tak samo pełnoprawnym mieszkańcem swojego miasta. Mam nadzieję, że obecna rada, która będzie ślubować w przyszłym tygodniu, jak i prezydent Lucjusz Nadbereżny zauważą wreszcie potrzebę wspierania Stali Stalowa Wola- mówił Adam Danaj.

Przewiń do komentarzy


















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Elwina

nie do wiary mamy prezydenta który zwąchał się z kibolstwem wstyd na cały kraj!

~Princes

Powtórzymy kuracje odwykową na wyborach do Sejmu. @Pafnucy pamiętaj żeby nam przypominać umiech

~antybolszewik

oho, już PiSowcy chcą cenzury, bo przejęli władzę więc krytyka jest im nie na rękę. wychodzi szydło z worka. PiS to mentalność bolszewicka - chcą cenzurować.

~rimbo

Kilku delegatów oddelegowanych do walenistycznej roboty wypełnia swoją robotę przy komputerze. Szkoda gości. Ale mają smutną i niewdzięczną robotę.

~uwaga!

UWAGA! UWAGA! Podobno ma się ukazać rozporządzenie Pierwszego Sekretarza towarzysza Aborygena w którym nakazuje się w trybie natychmiastowym powrót na stałe do naszego miasta wszystkich słoików, którzy wyjechali. Czas jest do 31 grudnia br. W razie zlekceważenia zarządzenia partyjny aparat propagandowy z każdej kobiety może zrobić w internecie najgorszą z najgorszych (wyzywając od konkubin i innych) a jak ktoś się będzie ociągał to towarzysze kibole wyślą bojówkę w celu ukarania niepokornych. I nie pyskować! Bo w statystykach musi się zgadzać towarzyszowi Aborygenowi że ludziska wracają bo w mieście jest cud gospodarczy.

~mikiz

~Pafnucy wiernie służy. Jak wiernie. Do końca na posterunku. Choć ustrój już upadł. A on dalej wiernie służy.

~Pafnucy

Program obchodów przejęcia przez Pierwszego Sekretarza towarzysza Aborygena władzy:

1. Hołd kibolski - uklęknięcie przed młynem kiboli Stali Stalowa Wola i pocałowanie każdego kibola w pośladki za oddanie głosów na Pierwszego Sekretarza towarzysza Aborygena;

2. Przecięcie wstęgi nowootwartych zakładów Spółka Miejska kibolsko-partyjna, gdzie będą produkowane kije do bezjbola o nazwie "Lucjusz" żeby kibole mieli czym zadymy urządzać;

3. W Bibliotece Miejskiej prezentacja nowej książki autorstwa Pierwszego Sekretarza towarzysza Aborygena pt. "Jak robić, żeby nic nie robić, czyli zapisz się do partii, naucz się pijarowo kłamać i zostań prezydentem";

4. Część artystyczna, czyli występ chóru kiboli, który zaprezentuje repertuar glory song na cześć Pierwszego Sekretarza towarzysza Aborygena;

5. Na zakończenie bal mohera, gdzie każdy uczestnik otrzyma moherowy beret gratis i serwowane będzie gratis wino mszalne (dla kiboli wino marki La Patique), a każdy kibol pierwszy egzemplarz gratis kija do bejzbola "Lucjusz".

Wstęp bezpłatny! Kibole i partia "prawdziwych Polaków" z Pierwszym Sekretarzem towarzyszem Aborygenem zapraszają!

~passata

Towarzysz Aborygen Pierwszym Sekretarzem, a jego partia jak PZPR ma monopol władzy od żłobka do nagrobka.

~demokratio

~Obcy, zostaw sobie te pezetpeerowskie nawyki. Z czerwonym sztandarem możesz sobie biegać i chwalić komunę, ale w swoim pokoju. Tylko zapytaj mamy, czy ci na to pozwoli.

~prof. dr hab.

~elew popisuje się walenistycznymi umiejętnościami z kursu bez jedzenia. Słabo się coś chłop uczył i włożył za mały wysiłek na tym kursie. A kalorii stracił za dużo. I to się teraz odbija. Z pewnością zaliczenia nie będzie.

~ndst

~elew błyszczy totalną głupotą. Trudno wyobrazić sobie wypisywanie gorszych bzdur i niedorzeczności. Trzeba zacząć od edukacji w pierwszej klasie szkoły podstawowej, bo tam przynajmniej potrafią pisać mądre teksty. ~elewa przebija każdy pierwszak. Do nauki, ~elew.

~Hergut

Czy Antonio wręcza Towarzyszce Proszowskiej Order Lenina?

~elew

Pierwszy Sekretarzu towarzyszu Aborygenie do twarzy ci z tym czerwonym krawatem. Niech żyje robotniczo-chłopski sojusz piskowsko-kibolski!

~Pisior

No i niektórzy poszli z torbami umiech A nawet i z reklamówkami...

~Mr. WHO

Darek... nie płacz, bo tu miejsca brak na twe b****e łzy. Będziesz miał czas wyszaleć się na Facebooku.

~Obcy

Przepraszam panie Nadbereżny czy od dziś należy do pana mówić "towarzyszu"? Do twarzy panu w tym czerwonym krawacie!

~usa

pierwsza decyzja p.Nadberezny ma byc ...wyje... Chmielewskiego.Nie za miesiac nie za dwa ale juz !!!!!!!!!!

~antek

~och ~ przyznaje rację, śmieją się śmieją i to bardzo głośno....

~och

żal,że tak się stało.
Stalowa pośmiewiskiem na okolice.

~skoczek

ej ty "emdek" czy "esbek" nie ujadaj................

~emdek

Pokarało proszowską komunistyczną świnię za szczekanie i ujadanie. Jej jest nie wstyd swego komunistycznego pochodzenia. Mieszkańcom wstyd było, że mieli taką radną.

~depresja

I tylko piersi radnej Ignarskiej jest żal, że odeszły z samorządowej sceny w siną dal, niczym prezydent który pod opieką cale miasta miał, które do piersi przystawione rozwijało się jak szalone przez 12 lat.