Zwycięstwo było tak blisko

Do 81. minuty drugoligowa Stal Stalowa Wola wygrywała w Legionowie z Legionovia 2:0, ale tego prowadzenia do gwizdka kończącego mecz nie utrzymała.

Pierwsza była toczona w jednostajnym tempie. Stal pierwszy strzał na bramkę oddała w 12. minucie. Uderzenie Michała Michałka wybił na rzut różny Mikołaj Smyłek.

Dużo bardziej ciekawsza była druga odsłona. W 56. minucie po faulu na Patryku Tura sędzia podyktował dla Stali rzut karny, którego zamienił na gola Łukasz Sekulski. Trzy minuty później bliski wyrównania był Pavicia, ale świetnie interweniował Tomasz Wietecha. Chwilę potem zmarnował znakomitą okazje strzelecką Mateusz Kantor. Pomocnik Stali nie trafił do siatki z kilku metrów. Nie zmarnował okazji najlepszy strzelec drugiej ligi Łukasz Sekulski. Była 65. minuta. Wtedy to napastnik Stali otrzymał prostopadłe podanie, wyszedł na czystą pozycję i nie dał bramkarzowi Legionovii szans na skuteczną obronę.

W 81. minucie Dunka dośrodkował w pole karne, tam nasi obrońcy nie przypilnowali Maciejewskiego i ten głową zdobył kontaktową bramkę. Legionovia zaatakowała i w 87. minucie doprowadził do remisu. Bramkę zdobył samobójczym trafieniem Kantor. W doliczonym czasie gry obie drużyny stworzyły sobie po jeszcze jednej sytuacji strzeleckiej, ale żadna ich nie wykorzystała i mecz zakończył się podziałem punktów.

LEGIONOVIA – STAL STALOWA WOLA 2:2 (0:0) 0-1 Sekulski (56 – rzut karny) 0-2 Sekulski (65) 1-2 Maciejewski (81) 2-2 Kantor (87-samob.)

Legionovia: Smyłek – Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kominiak, Pavic, Broniszewski (73 Stromecki), Tlaga, Janusiński (78 Maciejewski), Odunka - Ziąbski.

Stal: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Michałek (68 Kowalski) - Kantor, Samołyk, Łanucha (77 Giel), Tur - Płonka, Sekulski.

Sędziował: Kamil Waskowski (Poznań).

Żółte kartki: Dankowski, Ziąbski, Kominiak – Płonka, Tur, Sekulski.