Zagwarantował niepodnoszenie opłat

Image

Lucjusz Nadbereżny mówi dość rządzącej klice, która wciąż podnosi nam opłaty. Kandydat na prezydenta złożył notarialnie poświadczone zobowiązanie: jeśli zostanie prezydentem, przez 4 lata opłaty za wodę nie pójdą w górę, a za ścieki zapłacimy mniej.

Za zawyżone opłaty za śmieci nikt nam pieniędzy nie oddał

Jak podkreśla kandydat na prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny koszty życia w Stalowej Woli są bardzo wysokie na co wpływ mają m.in. wygórowane opłaty komunalne. Przypomniał też, że od 1 lipca do 31 grudnia 2013 roku mieszkańcy płacili 12,85 zł od osoby za wywóz odpadów.

- My, od początku wskazywaliśmy na to, że ta opłata jest dwukrotnie zawyżona. Złożyłem inicjatywę przeliczając od nowa postępowanie przetargowe na obsługę właśnie naszych odpadów i udało się przeprowadzić skutecznie na forum Rady Miejskiej uchwałę, która obniżyła opłatę śmieciową od 1 stycznia 2014 do kwoty 7 zł na osobę, w przypadku deklaracji segregowania odpadów. Trzeba podkreślić, że w tym czasie, od 1 lipca do 31 grudnia poprzedniego roku, przez 6 miesięcy mieszkańcy byli, i tu muszę użyć mocnego słowa- okradani, ponieważ była naliczana nieuczciwa opłata na każdego mieszkańca za wywóz odpadów. Przeciętna stalowowolska rodzina w tym okresie przepłaciła niesprawiedliwie kwotę przynajmniej 150 zł. Tej kwoty mieszkańcom Stalowej Woli nikt nie oddał- podkreśla Lucjusz Nadbereżny, kandydat na prezydenta Stalowej Woli.

Z inicjatywy Lucjusza Nadbereżnego została także obniżona opłata za wywóz odpadów dla przedsiębiorców o 20%. Zostały zmniejszone także minimalne pojemności i rozmiary pojemników.

Cena wody systematycznie idzie w górę

Lucjusz Nadbereżny zaznaczył, że wzrost opłat za wodę i ścieki w latach 2007- 2014 był kolosalny. W przypadku wody było to 84%- z 1,68 zł na 3,09 zł. W przypadku ścieków podwyżka była jeszcze bardziej dotkliwa, bo wzrosła aż o 98%, z 3,50 zł na 6,94 zł. Łączny wzrost opłat za wodę i ścieki to 93%, z 5,19 zł do 10,03 gr. Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że powodem dlaczego te opłaty tak poszły w górę jest błędna polityka przypisywania kosztów po stronie mieszkańców bloków i domów jednorodzinnych.

- Mieszkańcy Stalowej Woli są obciążani niesprawiedliwymi i nieuczciwymi opłatami za utrzymywanie sieci wodno- kanalizacyjnej w strefie przemysłowej Stalowej Woli. Wybudowaliśmy na strefie przemysłowej drogi, wzdłuż których leci cała sieć wodno- kanalizacyjna, natomiast jest ona praktycznie nieużywana, bo działa tam podmiot konkurencyjny do naszego MZK- Wodociągi Huty Stalowa Wola i to tam zakłady przemysłowe zrzucają swoje ścieki. Strata utrzymania tej miejskiej sieci jest w sposób całkowicie niesprawiedliwy przerzucana na mieszkańców Stalowej Woli. W ten sposób rachunek mieszkańców Stalowej Woli co miesiąc o każdy m3 odprowadzanych ścieków jest przynajmniej zawyżony o 1 zł. Czas zmienić tę niesprawiedliwość- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jeśli Lucjusz Nadbereżny będzie prezydentem- skończą się podwyżki

Lucjusz Nadbereżny złożył zobowiązanie, które jak sam podkreślił, wynika z analizy przepisów prawa, a także analizy finansowej oraz uczciwości w stosunku do mieszkańców miasta. Jeżeli przedstawiciel PiS zostanie prezydentem Stalowej Woli, rachunki za wodę nie będą wzrastać przez całą kadencję, czyli aż przez 4 lata, natomiast te za ścieki zmaleją. Swoje zobowiązanie Nadbereżny złożył na piśmie w obecności notariusza, by miało ono jeszcze większą moc.

Zrobi porządek w miejskich spółkach

Jednym z podstawowych zadań programowych Lucjusza Nadbereżnego jest obniżenie kosztów życia mieszkańców miasta.

- Nie może być tak, że prezes miejskiej spółki nie chce przyjść na Radę Miejską, a jeżeli przychodzi, to nie chce złożyć merytorycznego uzasadnienia dla podwyżek opłat. Potrzeba wielkiego audytu tego, jak wygląda naliczenie opłat komunalnych dla mieszkańców Stalowej Woli. Dzisiaj mało kto wie, że interesu mieszkańców Stalowej Woli, właśnie w tych spółkach komunalnych, pilnują ludzie w radach nadzorczych spoza Stalowej Woli. To przykład największego politykierstwa jakie może być, politycznego łupu jakimi są rady nadzorcze Stalowej Woli. Kiedy przewodniczącym rady nadzorczej MZK jest pan, który jest dyrektorem liceum w Rzeszowie, jest związany ze środowiskiem Korwina-Mikke i jest związany z Rzeszowszczyzną, kiedy w tej samej radzie nadzorczej jest osoba, która pilnuje opłat za wodę i ścieki pan Władysław Stępień z SLD, PSL, człowiek z powiatu tarnobrzeskiego, kiedy w kolejnej miejskiej spółce przewodniczącą rady nadzorczej jest radczyni, mecenas z Tarnobrzega, kiedy kolejna spółka - PEC jest pilnowana przez przewodniczącą rady nadzorczej, partnerkę życiową pana prezydenta, jednocześnie główną księgową MZK i prokurent tej spółki. W Stalowej Woli to już nie jest politykierstwo, to są standardy państw republik bananowych, aby w ten sposób dzielić łupy polityczne i przez 12 lat na naszych spółkach komunalnych, na naszych zakładach został stworzony bardo duży układ kolesiostwa, sitwy, a spoiwem tego wszystkiego jest Andrzej Szlęzak, który zarzuca nam politykowanie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Lucjusz Nadbereżny wyjaśnia, że nie jest osobą, która kurczowo trzyma się swoich pomysłów, nie biorąc pod uwagę poglądów innych. Podkreśla, że jeśli zostanie prezydentem, będzie brał pod uwagę inicjatywę pracowników spółek miejskich, urzędu miasta czy zakładów budżetowych.

[MagPie]

Więcej w materiale video.

Materiał video

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Maciejek

No, a co Pan samo o tym powie, panie Andrzejku? Bo ja nie wiem co o tym myśleć a ciekawy tej sprawy jestem.

Andrzejek

Podobno PEC podnosi ceny. Co na to głosujący na Lucjusza?

~Tojejasne

Nigdy więcej prezia. TAK dla Lucjusza.

~antek

"Nina" bardzo trafna riposta, nic dodać nic ująć. Rzeczywiście wziął się za kierowanie spółką i ją doprowadził do... upadłości a sam spadochroniarz wylądował tam gdzie piszesz. Siembida miał otwarte serce dla nieudolnych z pisu i lokował ich w starostwie jak tylko mógł!

~coolture

Pełna kultura. Tak trzymać.

~razem

Mieszkańcy, wszyscy solidarnie mobilizujmy się nawzajem, żeby zmienić Stalową Wolę. Wszyscy wspólnie i solidarnie oddajmy nasze głosy na Lucjusza, który nas poszanuje i zawsze będzie rozwiązywał nasze problemy. On nigdy nikomu nie odpowie "wali mnie to". On każdego poszanuje, wysłucha, pomoże. On zawsze jest z ludźmi.

~mieszk

Dzięki za gwarancje.

~ludzie

Lucjuszowi mówimy: TAK. Preziowi mówimy: NIE. To stanowcza i nieodwołalna decyzja. Inaczej być nie może.

~1611

Nie chcemy przepłacać za to, co powinno być tańsze. Głosujemy na Lucjusza.

~NIE

Społeczeństwo stanowczo sprzeciwia się używaniu inwektyw. Na to miejsca nie ma. Ani w Internecie, ani w samorządzie.

~NIE

Społeczeństwo stanowczo sprzeciwia się używaniu wulgaryzmów. Na to miejsca nie ma. Ani w Internecie, ani w samorządzie.

~Antek

zaklinaj kołku rzeczywistośćumiech napisałem prawdę i ją podtrzymuję a z Guniami i tresztą tej zbieraniny nazwanej teraz pisem nie po drodze mi

~school

~Antek zachował się wyjątkowo wulgarnie. Tato mu powinien dać ostre lanie mokrym pasem, a nie kupować komputer. Najpierw podstawy wychowania. Co za brak kultury, co za brak wychowania. Zobaczcie co za wulgarność. straszne. Okropne. Co za okropność. Do mamy na rozmowę wychowawczą, a nie do zabawy komputerem.

~Antek

z tego nadbereżnego to taki Pan jak z koziej doopy trąbaumiech

~Jan

Szlęzakowi komuniści korwiniści cienko zaśpiewacie po wyborach.
Pan Lucjusz bendzie miał dużo roboty przy sprzątaniu po waszej ubeckiej sitwie.

Jedyna nadzieja w młodych.
Dajmy szansę młodemu pokoleniu.
Prawda i dobro zwycięży.
Tylko PiS i Pan Lucjusz.
Waleniści komuniści korwiniści palikociarze szczekajcie sobie do woli.
Wygra prawda i dobro. Wygra PiS.
Wygra Lucjusz.

~CBOS:)

musice podkręcić znowu sondaż nadbereżnemu, bo Szlęzak znowu go doganiaumiech

~konkubina

Konkubina Szlęzaka zarabia w spółkach miejskich ponad 200 tysiecy złotch czyli tyle albo i wiecęj od Szlęzaka.Tak się bawi nasz Prezio a nas mieszkańców ma za idiotów.Zaleca nam kurs srania bez jedzenia.Bezczelny typ.Zobaczymy Panie Szlęzak po wyborach.Nas Mieszkańców będzie waliło to czy ma Pan co do michy włożyć nie mówiac o tym czy ma Pan co nalać do kielicha.

~no-nie

Oczywiście, że już pora, żeby Stalowa Wola otrzymała coś innego, niż walenizm. Kto by dzisiaj chciał walenizmu. Potrzeba rozwoju, nowoczesności, pracy, kulturalnych zachowań, szacunku dla ludzi. Dlatego mówimy NIE dla walenizmu.

~basik

kochani ani jeden ani drugi nic nam nie dadza a starego znamy nowego nie slowa slowa słowa nic nie dadzai obiecanki cacanki a glupiego radosc

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~do widzenia

To 347 komentarz? Można go zablokować jakoś?
ifeelgood zrób coś.

~zapraszamy

16 listopada wybory. Coraz bliżej dobrej drogi dla miasta. Panie Lucjuszu, zapraszamy do godnego sprawowania urzędu prezydenta Stalowej Woli.

ifeelgood

346 komentarzy z jednego ip :] ladnie ktos ma w bani

~Nina

następny Sibiga, też nie mieszka w swoim okręgu a po jego prezesowaniu w E i A nie może wielu pracy znaleźć, bo rozłozył spółkę, sam miękko wylądowała w powiecie jak rządził pis