Victoria bogatsza o „brąz”

Stanisław Lebioda – lekkoatleta Katolickiego Klubu Sportowego Victoria zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w biegu na 2000 m.

W Zielone Górze odbywał Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, który lekkoatleci traktują jako nieoficjalne mistrzostwa młodzików.

Lebioda startował w drugiej serii. Zajął w niej trzecie miejsce i jak się później okazało, dawało mu on także trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Zawodnik Victorii pobiegł w rekordowym dla siebie czasie 5:50,51. Nigdy wcześniej tak szybko tego dystansu nie biegał. Mistrzem Polski został Szymon Zięba z Tiki-Taka Kolbuszowa - 5:44,68. Medal srebrny wywalczył Dariusz Nowakowski z LUKS-u Tarnów (5:44,73).

W Zielonej Górze startowali także inni lekkoatleci Victorii Stalowa Wola. W biegu na 300 m rekord życiowy poprawiła Małgorzata Osiecka. Uzyskała czas 42,19 i dał on victoriance jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej w tej konkurencji.

W biegu na 600 m 20. miejsce zajęła Natalia Pawłowska, czas 1:42,16), w biegu na 100 m 18. miejsce zajął Jakub Dechnik – czas 11,91, a w rzucie młotem 3 kg 12. lokatę wywalczyła Patrycja Dul - 36,41 (także rekord życiowy), a 13. była Agata Kotwica - 36,38.