"Pożegnanie Wakacji" z królową sportu

Ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek różnych kategorii wiekowych wzięło udział w mityngu lekkoatletycznym "Pożegnanie Wakacji" zorganizowanym przez Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola.

W zawodach, które odbywały się w sobotę na lekkoatletycznym stadionie przy ul. Staszica można było zobaczyć w akcji reprezentanci aż 20 klubów: RTLT Radom, Resovii, Unii Hrubieszów, Stali Mielec, Tik-Taka Kolbuszowa, Znicza Biłgoraj, Stali Nowa Dęba, Witaru Tarnobrzeg, Olimpu Kozienice, Agrosu Zamość, Dębicy korzeniowski.pl, Żaczka Połaniec, Tempa 5 Przemyśl, Wisły Puławy, Technika Trzcinica, Gryfu Rytwiany, KB Krościenko Wyżne, Skry Warszawa oraz Sparty i Victorii Stalowa Wola.

W rywalizacji kobiet z naszych zawodniczek na najwyższym stopniu podium stanęły: Danuta Urbanik, która wygrała bieg na 600 m (czas 1:30,37), Oliwia Pakuła w biegu na 300 m (39,63), Marlena Szymonik w skoku wzwyż (155 cm) oraz Patrycja Dul w rywalizacji młodziczek w rzucie młotem 3 kg (36,25).

Angelika Sarna była dwukrotnie druga, w biegach na 300 m (42,79) i 600 m (1:36,1). Miejsce drugie zajęły także: Anna Seroka w skoku w dal (4,77), Karolina Makarewicz w rzucie młotem 3 kg (47 m), Agata Kotwica - także w rzucie młotem 3 kg w kat. młodziczek (32,75), a miejsce trzecie zdobyły: atalia Pawłowska w biegu na 600 m młodziczek (1:41,77), Klaudia Iskra w młodziczkach w rzucie młotem 3 kg (23,67), Weronika Wojtala w rzucie młotem (46,23) i Agnieszka Dybka w skoku w dal (4,51) - wszystkie z Victorii Stalowa Wola oraz Agnieszka Burdzy ze Sparty w rzucie dyskiem 1 kg (19,17) oraz w kuli 3 kg (9,45), a także sztafeta Sparty 4x100 m (Karolina Olszowy, Paulina Olszowy, Weronika Kruk, Karolina Cuber) - 55,17.

W rywalizacji chłopców na pierwszym miejscu ukończył zawody Jakub Dechnik w kategorii młodzików w biegu na 100 m (12,17), Patryk Skrzat w młocie (30,51), Kamil Pęcak w skoku w dal (6,54), a Bartłomiej Stój nie miał godnych siebie rywali w dwóch konkurencjach, w kuli (16,02) i dysku 1,75 kg (51,53). Pierwsze miejsce zajęła także sztafeta Victorii 4x100 m (Węglarz, Saładiak, Ruchaj, Pęcak) - 49,14 oraz Miejsce drugie zajęli: Wojciech Cetnarski w skoku wzwyż (160) i w młocie (21,95), sztafeta Victorii II 4x100 m (Galicia Perez, Lebioda, Dechnik, Latawiec) - 49,66.

Z zawodników Sparty na podium stanął Wojciech Wilk, który był trzeci w biegu na 110 m ppł (18,52).