Łańcucki wraca z Izmiru ze srebrem

Reprezentant Stalowowolskiego Klubu Biegacza, Stanisław Łańcucki zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy Weteranów w lekkiej atletyce w biegu na 3000 m z przeszkodami.

56-letni stalowowolanin czasem 10:54,36 ustanowił w tureckim Izmirze nowy rekord Polski w kategorii wiekowej M-55. Mistrzem Europy został rekordzista Starego Kontynentu - Hiszpan Cesar Perez – 10:38,38. Trzeci był Bułgar Hristo Kolev – 11:52,38.

Łańcucki startował wczeąśniej w biegu na 1500 m i zajął czwarte miejsce, czas 4:37,45. Tuż przed nim wbiegł na metę i zdobył medal brązowy reprezentant Leżajska Ryszard Dryps – 4:36,97. Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Jon Thomson – 4:31,82, drugi był Włoch Franco Mafi – 4:36,60.