Polska z Oliwką szóstą sztafetą świata!

Polska sztafeta 4x400 m z Oliwią Pakułą z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola w składzie, zajęła szóste miejsce w zakończonych w USA 15. Mistrzostwach Świata Juniorów w lekkiej atletyce.

W finale Polki pobiegły w innym składzie niż w eliminacjach. Tym razem bieg zaczęła Natalia Bartosiewicz z Żaka Biała Podlaska, następnie pałeczkę przejęła nasza Oliwia Pakula, na trzeciej zmianie wystąpiła Aleksandra Szczerbaczewicz (AZ UWM Olsztyn), a na ostatniej Adrianna Janowicz (Baszta Szamotuły). Polki przybiegły na siódmej pozycji, ale sędziowie zdyskwalifikowali biegnącą przed nimi sztafetę Jamajki i tym samym nasza sztafeta została sklasyfikowana na miejscu szóstym, z czasem 3:37,52.

Wynik, jaki uzyskała nasza sztafeta w Eugene jest drugim wynikiem w historii polskiej sztafety dziewcząt 4x400 m na mistrzostwach świata juniorów. Szybciej biegała tylko sztafeta w roku 2000 w składzie: Monika Bejnar, Dorota Dydo, Karolina Tłustochowska i Aneta Lemiesz - 3:36,11.

Warto również przypomnieć, że cztery lata temu, podczas mistrzostw świata w Moncton w Kanadzie w składzie sztafety 4x400 m biegała także zawodniczka Victorii, była nią Joanna Jóźwik. Polki zajęły wówczas miejsce ósme.

Mistrzostwo świata zdobyły główne faworytki, reprezentantki USA. Wygrały czasem 3:30,42, a wicemistrzostwo wywalczyła sztafeta Wielkiej Brytanii (3:32,00), natomiast medale brązowe przypadły Niemkom (3:33,01).