„Stalówka” w następnej rundzie

Stal Stalowa Wola nie zmarnowała szansy na awans do następnej rundy Pucharu Polski, wygrała ze Spartą Jazgarzew i 13 sierpnia zmierzy się z Olimpią Grudziądz.

Spotkanie rozgrywano na boisku w Wólce Kozodawskiej, którego to gospodarzem jest klub z Jazgarzewa. Tym razem, w odróżnieniu, od pierwszego meczu w ramach Pucharu Polski, nie było ono szczęśliwe dla graczy Sparty. Wtedy wygrali na nim ze Stalą Mielec 4:1, w sobotę, w meczu z inną Stalą, tą ze Stalowej Woli, spartanie nie mieli nic do powiedzenia. Już w 7. minucie stracili bramkę, po uderzeniu Mateusza Argasińskiego (na zdjęciu z prawej) z rzutu wolnego. Wyrównali spartanie w 36. minucie, ale pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców ponownie wpisał się Argasiński, który tym razem pokonał bramkarza Sparty z jedenastu metrów.

W drugiej połowie dwie bramki, w tym jedną, po znakomitej, zespołowej akcji, zdobył Michał Mistrzyk, trafił także Tomasz Płonka i było 5:1. W ostatnich fragmentach gry wynik ustalił Emil Wrażeń, pokonując Dawida Wołoszyna z rzutu karnego.

W następnej rundzie, 13 sierpnia „Stalówka” zmierzy się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

SPARTA JAZGARZEW - STAL STALOWA WOLA 2:5 (1:2)

0-1 Argasiński (7), 1-1 Wysocki (36), 1-2 Argasiński (45-rzut karny), 1-3 Mistrzyk (60), 1-4 Płonka (75), 1-5 Mistrzyk (89), 2-5 Wrażeń (90-rzut karny)

STAL grała w składzie: Wołoszyn - Bartkiewicz (77 Kloc), Czarny, Bogacz, Michałek (61 Pigan) - Mikołajczak (66 Żmuda), Giel, Argasiński, Kowalski Płonka, Mistrzyk