Oliwia Pakuła pobiegnie w finale

Podczas 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów w amerykańskim Eugene polska sztafeta 4x400 metrów, z Oliwią Pakułą z Victorii Stalowa Wola w składzie, wywalczyła awans do finału.

Polki w sobotnich eliminacjach pobiegły w składzie Karolina Ciesielska, Oliwia Pakuła (na zdjęciu pierwsza z prawej), Natalia Bartosiewicz oraz Adrianna Janowicz (była najszybsza w polskiej ekipie).

Nasza sztafeta zajęła w pierwszej serii eliminacyjnej trzecie miejsce, z czasem 3:39,11. Wygrała Wielka Brytania (3:36,37), a miejsce drugie zajęła Jamajka (3:38,89).

Drugą serię eliminacyjną wygrały Amerykanki (3:32,73), na drugiej pozycji przybiegły Kanadyjki (3:34,88), a na trzeciej Nigeryjki (3:34,99).

Bieg finałowy kobiecych sztafet 4x400 m będzie przedostatnią konkurencją mistrzostw. Odbędzie się ona około godziny 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek.