Otwarto nową linię produkcyjną

Image

Uroczystym przecięciem wstęgi, 17 lipca została uruchomiona nowa linia produkcyjna w fabryce Jelcz-Komponenty. Od kwietnia funkcjonuje ona pod nazwą Jelcz sp. z o.o. W fabryce będą produkowane samochody ciężarowe „Jelcz 442.32 4x4".

W fabryce Jelcz pod Wrocławiem odbywać się będzie produkcja ciężarówek 4x4, które posłużą Polskiej Armii. Spółka wygrała przetarg na produkcję niemal 1000 samochodów ciężarowych, które mają być gotowe do 2018 roku. Są to oczekiwane przez naszą armię samochody ciężarowe, które mogą być wykorzystywane do wielu zadań. Auta są produktem polskim (zachodnie podzespoły stanowią niewielki procent). HSW od kilku lat intensywnie współpracuje z Jelczem w zakresie podwozi kołowych dla wyrzutni rakiet Langusta czy (obecnie) armatohaubica Kryl.

Przypomnijmy, że Spółka Jelcz-Komponenty jest w rękach Huty Stalowa Wola od kwietnia 2012 roku. HSW zainwestowała w jej rozwój 16 mln zł, jej wartość wynosi obecnie ok. 100 mln zł, dzięki czemu wzrosła wiarygodność obu spółek i wzmocniła się ich pozycja na rynku zbrojeniowym (większe szanse na pozyskiwanie dużych zamówień).

- Pojawiają się nowe możliwości inwestowania w nowoczesne linie technologiczne, a przede wszystkim HSW może myśleć bardziej realistycznie o zwiększeniu swojego potencjału eksportowego. To bardzo dobra inwestycja, skutkująca pozytywnymi efektami dla obu podmiotów. Jest to też właściwy kierunek w budowaniu potencjału polskiego przemysłu obronnego jako strategicznej gałęzi narodowej gospodarki, a przede wszystkim wzrasta w ten sposób poziom naszego bezpieczeństwa. To "drugie życie COP-u"– mówi dla portalu StaloweMiasto.pl Poseł na Sejm RP Renata Butryn.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~do debili

- koło ds. Afryki - wystarczy pamiętać, że ta Afryka to nie tylko wielbłądy, a m. in. dzięki staraniom polityków, do Etopi sprzedano polskie ciągniki. Broń, ciężarówki, to też towar eksportowy, bo z rodzimej produkcji się nie wyżyje.

- koło ds. rozwoju Polski wschodniej - na 26 członków tej zbieraniny ds. wyrywania dodatkowej kasy z budżetu - 2 jest spoza PiS - jeden poseł z TR i jeden z PO. Reszta to PiS w tej czy "solidarnościowej" postaci. Jasnsnym chyba więc jest, że to koło nie ma na celu osiągnięcie niczego, poza dodatkowymi dietami. Zrsztą proszę o inicjatywy. A Butrynowa w przypadku kola ds. Afryki, promowała i zanicjowała wystawę, ku czci księdza misjonarza z naszych regionów, która była wystawiona w m. in. w sejmie czy Niemczech.

Zresztą Polska, a zwłaszcza Stalowa Wola, to kraj debili i półdownów. Chińczycy od dawna ładują kasę i inwestują potężne pieniądze w Afryce, sprzedając tam swoje produkty i wykupując surowce, a my będziemy pluć na posłankę, że się stara zrobić, coś więcej niż Huta. No pewnie, nasza mentalność, to mentalność pożytecznego idioty, wybierajcie karierowiczów z PiS-u lepiej, oni już będą wiedzieć, jak zarządzić własnym portfelem i synekurkami.

~raf

~yesss, Polakom nic nigdy nie dogodzi, co zresztą widać najlepiej po wpisach zamieszczonych przez ~kosss oraz ~hmmm. Jednemu przeszkadzają starzy, drugiemu młodzi. Internet to jednak dla wielu fajne miejsce, w którym można sobie troszkę anonimowo poszczekać i się wyładować.

anonim

CYTAT
Renata Butryn

Koło ds. rozwoju Polski wschodniej- nie należy
Koło ds. Afryki - należy


Mieszkańcy Stalowej Woli dziękują.


No wisz, rozumisz:
- Koło ds. Afryki - to takie hobbystyczne kółko krajoznawcze za pieniądze podatnika i ... dodatkowa kasa za komisję,
- Koło ds. rozwoju Polski wschodniej - trzeba coś jednak umieć,
- podniesienie wieku emerytalnego - nie są wymagane żadne kwalifikacje.

~WYTACARZ

PANI POSEL DZIEKUJEMY ZA MOZLIWOSC PRACY DO 67 LAT!!!!!! NIGDY TEGO PANI NIE ZAPOMNIMY ZE PANI ZA TYM GLOSOWALA!!! NA SZCZESCIE PO TASMACH PRAWDY WASZ CZAS DOBIEGA KONCA!!! MAM NADZIEJE ZE JESZCZE UJAWNIA KILKA TASM NA 2-3 TYGODNI PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI!!!!! TAK ZE PEŁO DOSTALO Z 5 % POPARCIA HE HE HE

~COP

a kiedy Butrynowa pochwali się chińskimi mundurami?

"Już wkrótce do naszej armii trafią pierwsze mundury uszyte w Chinach - pisze "Polityka". Sprawa oburzyła krajowych producentów, którzy biją na alarm, apelując o uwzględnienie przy przetargach polskich interesów. "

by żyło się lepiej...

~kosss

Yesss ciebie to czasami cycki nie bolą. Czytając Twoje wypowiedzi czuję się jakbym tow. Gierka słyszał.

~yesss

Mamy młodych ludzi, którzy pracują na rzecz społeczeństwa. Panowie Lucjusz i Rafał. Wszyscy ich wspierajmy. Dla dobra całej Stalowej Woli. I dajmy temu wyraz podczas jesiennych wyborów samorządowych.

~Adams

Renata Butryn

Koło ds. rozwoju Polski wschodniej- nie należy
Koło ds. Afryki - należy


Mieszkańcy Stalowej Woli dziękują.

~lol

Cóż takiego wielkiego pani poseł zrobiła, że otwiera fabrykę?
Obwodnice dla Stalowej i Niska niech załatwi. Wtedy niech sobie pyka fotki na otwarciu.

~sonderfahrrad

Ale Rusinek dał czadu z tą czerwoną koszulą!!! Przebił nawet Butrynowąumiech

~stefan

Młodzi to zapier.... na tasmie produkcyjnejumiech

~hmmm

Jak patrze na to zdjęcie to pytam się gdzie są jacys młodzi?
Same dziadki i emeryci chyba?!