Pamiętajcie o ogrodach i balkonach

Image

Niebawem, bo już 28 lipca komisja konkursu „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach” wyruszy w miasto w poszukiwaniu najpiękniejszych, najciekawiej ukwieconych balkonów i ogródków przyblokowych…

Komisja ruszy w teren w ostatnim tygodniu lipca

Jak co roku pierwszy etap pracy komisji, w której skład wchodzą: „fachowiec od zieleni” z wykształceniem ogrodniczym, artysta plastyk, administrator osiedla, operator kamery i fotograf, jak również przedstawiciel Rady Osiedla rozpoczyna się okres poszukiwań oraz dokumentacji wyróżniających się balkonów i ogródków. Członkowie komisji cenią sobie przede wszystkim: różnorodność gatunków, zdrowotność roślin, kompozycja, gama barw, oryginalność oraz wrażenie estetyczne.

- W tych naszych poszukiwaniach jesteśmy uzależnieni od pogody. Bywa tak, że np. jednego dnia zdążymy między deszczami przejść połowę osiedla Centralnego i musimy wracać. Przeważnie kolejność jest taka, że zaczynamy od osiedla Centralnego, gdzie jesteśmy pierwszy dzień. Potem osiedla: Młodynie, Poręby, Pławo, Lasowiaków, Flisaków, Skarpa, Hutnik, Energetyków, Metalowców itd. Na pewno około półtora tygodnia potrwa zrobienie dokumentacji– mówi dla portalu StaloweMiasto.pl Bogusława Herdzik, dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury Stalowej Woli.

Drugi etap pracy komisji jest znacznie trudniejszy, bowiem trzeba ocenić i wybrać laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wybór nigdy nie jest prosty gdyż co roku wykonywanych jest około 2 tys. zdjęć! Komisja zasiądzie nad zgromadzonym materiałem mniej więcej w połowie sierpnia.

Jak zdradziła nam dyrektor SDK Bogusława Herdzik do Spółdzielczego Domu Kultury „pukali” już mieszkańcy, którzy chcieli pochwalić się swoim pięknym ogródkiem czy też balkonem.

- Zrobiliśmy już trochę zdjęć. Mieszkańcy przychodzili do nas i prosili o to, kiedy coś ładnego już zakwitło. Pod koniec maja zrobiliśmy np. zdjęcia rzadkiej rośliny glicynii. Kolejny przykład na ul. Okulickiego 30, gdzie był ogródek pełen pięknych róż. Podejdziemy tam jeszcze i zobaczymy co dalej z ogródkiem, kiedy róże przekwitły, czy on dalej jeszcze funkcjonuje, bo to nie chodzi o to, żeby on był piękny przez tydzień– mówi Bogusława Herdzik, dyrektor SDK.

Kiedy poznamy laureatów konkursu?

Data finału tegorocznej edycji konkursu „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach”, kiedy to poznamy laureatów, nie została jeszcze ustalona. Będzie to albo ostatnia niedziela września, albo pierwsza października br. Nagrodą główną są statuetki: Złota, Srebrna i Brązowa Pelargonia. Jakie będą pozostałe nagrody, zleżeć będzie od inwencji i pomysłów komisji i organizatora. Wiemy na pewno, że będą to kalendarze, które stały się nieodłącznym elementem tego konkursu. Miłośnicy kwiatów nie wyobrażają sobie bez nich konkursu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Jan

SM czeka tylko na gotowe!!! sami olewaja dbanie o osiedla, brak kwiatow, klombow,wydeptana zielen, polamane drzewka ale wielka p.dyrektor od "balkonow i ogrokow" idzie tylko z dyplomami z taka tez wielka komisja. Pobiera sie pieniadze na skladke kulturalno-oswiatowa, kolonii dla dzieci nie ma w SDK, dziadkowie sa obarczeni opieka nad dziecmi ale pieniadze sa na finansowanie choru, ktory ma ze spiewem tyle co kot naplakal. Mieszkancy sprawdzajcie na co ide pieniadze z pobieranej skladki a jak nie potrafi SM sie wytlumaczyc to powinno sie zrezygnowac z pobierania tej skladki.

mik8

Zgadzam się, w normalnych spółdzielniach coś takiego jest zabronione, kwiaty nie mogą znajdować się poza balkonem.

~ogrodnik

Jak mozna miec takie cos na balkonie? To ma byc PIEKNE? Współczuje komus, kto mieszka pod tym dziadostwem!

~lalala

Pamiętajcie aby fotografować i filmować policyjune interwencje (macie do tego pełne prawo). Pamiętajcie, że w ten sposób możecie pomóc przypadkowym ofiarom policyjnych bandytów.

ziuta

Właśnie tak, jak napisane poniżej. Mieszkam na parterze, powiesiłam pranie na balkonie. Nagle z I piętra leci wodospad! Pół biedy, gdyby była to czysta woda... Ale nie! Pani sąsiadka podlewa swe rośliny tak mocnym strumieniem, że razem z wodą leci mokra ziemia. I na nic się zdają moje prośby, by wcześniej sprawdziła, czy poniżej nie wisi pranie, na nic moje pretensje. Zawsze słyszę tylko: "Ach, nie zauważyłam". I tak do następnego razu.

~ooooo!!!

Ja właśnie mieszkam niżej. To powinno być zabronione.
Te piękne kwiatuszki mam rozmazane nie tylko na balkonie, ale wpadają do mi nawet do pokoju.

~szok

Mogliby pomyśleć o ogródkach przyblokowych. Jeśli ktoś ma ochotę niech dba o zieleń przed blokiem. Można pomyśleć np. nad dzierżawą, albo oddać w użytkowanie. Sąsiedzi współpracowaliby ze sobą. A to co jest na tym zdjęciu nie jest ani piękne, ani praktyczne. Współczuję ludziom mieszkającym niżej. Wieczny syf na balkonie, pozalewane pranie, brak możliwości korzystania z własnego balkonu.