Bartek Stój mistrzem Polski!

W Toruniu zakończyły się 68. Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Na najwyższym stopniu podium stanął Bartłomiej Stój z Victorii Stalowa Wola.

Najlepszy aktualnie polski dyskobol w kategorii juniorów nie rzucał tym razem tak daleko, jak jeszcze kilka tygodni temu, nie udało mu się przekroczyć 60 metrów, ale i tak jego zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment. Zawodnik trenera Jacka Łypa wygrał wynikiem 58.33. Wicemistrzostwo Polski wywalczył Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno – 55.33, a medal brązowy zdobył Karol Wołkowski z Uczniaka Szprotawa – 53,71.

Stój zdobył w Toruniu także brązowy medal w pchnięciu kulą (18.67). „Złoto” wywalczył Bukowiecki (21.31), a „srebro” Jan Parol z WLKS Iganie Nowe (19.06).

W mieście Kopernika startowali także inni nasi reprezentanci. Marcin Kurkiewicz z Victorii był dwunasty w biegu na 3 km (8:44,23) i dwunasty na 1500 m (4:00,40 – rekord życiowy). W eliminacjach biegu na 400 m odpadła Beata Krawiec (58,87), zaś na eliminacjach rzutu młotem, zakończył swój udział w mistrzostwach Jakub Makarewicz. Zawodnik Victorii zasłużył jednak na słowa pochwały, ponieważ wynikiem 50,38 poprawił swój najlepszy rezultat życiowy.

W skoku w dal dwunaste miejsca zajął Kamil Pęcak (5.91). W eliminacjach skoczył 6.94. Zawodnik Victorii startował także w trójskoku. Wygrał swoją grupę eliminacyjną, wynikiem 14.19, a w finałowym konkursie skoczył 2 cm dalej, ustanawiając rekord życiowy. Wynik ten dał mu jednak „tylko” miejsce czwarte. Do trzeciego zawodnika Filipa Sochy zabrakło mu 11 cm.

Piąte miejsce zajęła sztafeta 4x400 m dziewcząt Victorii w składzie: Aleksandra Lis, Klaudia Chmielowska, Agata Brzóska i Beata Krawiec – czas 3:59,95. Najszybciej pobiegła sztafeta AZS-u Olsztyn – 3:50,75.