Porażka „Stalówki” w Łowiczu

W kolejnym meczu II ligi Stal Stalowa Wola przegrała w Łowiczu z Pelikanem, Ostatni raz „Stalówka” zainkasowała 3 punkty 23 marca w meczu wyjazdowym ze Stalą Mielec. Później, w czterech kolejnych spotkaniach nasza drużyna dwukrotnie zremisowała i dwukrotnie schodziła z boiska z porażką.

W Łowiczu Stal zagrała znacznie lepiej niż w zremisowanym bezbramkowo meczu z Olimpią Zambrów, w ciągu 90. minutach, stworzyła sobie wiele sytuacji strzeleckich, ale po raz kolejny okazało się, że nie ma komu skierować piłki do bramki. Tym bardziej, że nie było będącego bez formy w ostatnim czasie najlepszego strzelca drużyny Wojciecha Reimana.

W pierwszej połowie trzy razy przed szansą pokonania Olszewskiego stawał Tomasz Płonka, groźnie z dystansu strzelali, Kachniarz i Bartkiewicz, ale „świątynia” Pelikana została nietknięta.

W 60. minucie drugą żółta kartkę zobaczył Mateusz Kantor i Stal ostatnie pół minuty grała w osłabieniu. W 70. minucie świetnie w naszej bramce spisał się Dawid Wołoszyn, ale pięć minut był bezradny. Lewą stroną przedarł się Adrian Świątek, który zakończył rajd mocnym strzałem. Wołoszyn zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Damiana Kosiorka był bez szans. Stal rzuciła się do ataku i w ciągu krótkiej chwili miała dwie znakomite okazje do wyrównanie. Szczególnie szkoda sytuacji Płonki, który w 82. minucie miał przed sobą tylko bramkarza Pelikana i strzelił prosto w niego. Stal nie rezygnowała z ataków, ale gola strzelili gospodarze. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego trafił piłką w poprzeczkę Gamla, do futbolówki doskoczył niespełna 18-letni Michał Fabijański i zrobiło się 2:0. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu.

PELIKAN ŁOWICZ – STAL STALOWA WOLA 2:0 (0:0)

1-0 Kosiorek (75) 2-0 Fabijański (90+1)

Pelikan: Olszewski – Adamczyk, Brodecki, Dremluk, Wyszogrodzki – Koman, Golański (81 Fabijański), Gamla, Bończak (51 Kosiorek, 90 Perzyna), Świątek - Nowak (46 Bojańczyk)

Stal: Wołoszyn – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor – Mikołajczak, Argasiński, Fabianowski (70 Juda), Kachniarz, Łanucha – Płonka.

Sędziował Maciej Mikołajewski (Świebodzin).

Żółte kartki: Nowak, Koman - Kantor, Fabianowski.

Czerwona kartka: Kantor (60. minuta, II żółta)