W piłkarkach moc. Hasiuki pierwsze ...

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji wyłonieni zostali piłkarscy mistrzowie województwa podkarpackiego do lat 10 i 12, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt. W zakończonym W Stalowej Woli finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły ZS Orlik Harasiuki (dziewczęta) i UKS 6 Rzeszów (chłopcy) w kategorii U-10 oraz PSP 2 Przeworsk (dziewczęta) i UKS 6 Jasło (chłopcy) w U-12.

Zwycięskie zespoły będą reprezentować województwo podkarpackiego w finale ogólnopolskim 2 maja w Warszawie. Tam rywalizacja odbywać się będzie najpierw na stadionie Polonii, a Wielki Finał na Stadionie Narodowym. Zwycięzcy pojada w nagrodę na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.

Z naszych drużyn najlepiej spisywały się zespoły dziewczęce. UKS Orlik Harasiuki był najlepszą drużyną w kategorii U-10. W finale pokonał ZS Grodzisko 2:0, a wcześniej, w półfinale, PSP 1 Kolbuszowa 4:0. Do strefy medalowej dotarły także piłkarki UKS PSP Pysznica. W półfinale zespół trenera Wacława Portki trafił na jednego z głównych faworytów turnieju PSP 2 Kolbuszowa i przegrał 0:3. W meczu o III miejsce nasza drużyna pokonała rzutami karnymi PSP Wierzbną.

Najlepszą zawodniczką w kategorii U-10 wybrana została Patrycja Jednacz z Harasiuk, a najlepszą zawodniczką w kategorii u-12 Aleksandra Czubat z UKS PSP Pysznica.